Jāzeps Kivlenieks 80. dzimšanas dienu sagaida ar nākotnes plāniem 9

«Lūdzu, lūdzu, mēs jau jūs gaidījām,» verot savas mājas durvis, ienākt aicina namatēvs Jāzeps Kivlenieks. Šodien viņš svin 80. jubileju, taču sveicienam sniegtais rokasspiediens joprojām stingrs, bet labsirdīgs. Jāzepa Kivlenieka vārds lielai daļai jelgavnieku un arī tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem nav svešs. 1967. gada decembrī, kad tika izveidota Jelgavas rajona «Lauktehnika», viņš kļuva par tās vienīgo vadītāju. Uzņēmums nodarbojās ar lauksaimniecības tehnikas remontu, kā arī pārvadāja kravas, nodarbojās ar celtniecību. 

«Lauktehnika» tiek uzskatīta par vienu no uzņēmumiem, kas savulaik visvairāk pārveidoja Pārlielupi. Un kā nu ne – uzņēmumā tolaik strādāja ap 1250 cilvēku, Jāzepa Kivlenieka vadībā uzbūvēti ražošanas korpusi Aviācijas, Akmeņu, Tērvetes ielā un Rubeņu ceļā. Tapis dzīvojamo māju rajons ar 427 dzīvokļiem, bērnudārzs «Rotaļa», trīs veikali, četras ēdnīcas, no iznīcināšanas paglābts kultūras nams «Rota». Tika izveidota arī «Lauktehnikas» darbībā nozīmīga palīgsaimniecība. Un sarakstu varētu turpināt.

«Rotaļa» savulaik bijis labākais Latvijas bērnudārzs. Tajā bija sporta zāle, peldbaseins, sauna, mūzikas un darbmācības zāle un ziemas dārzs. Tika renovēta arī 4. vidusskola, ar kuru Jāzepu Kivlenieku joprojām saista cieša sadarbība, viņš iespēju robežās cenšas atbalstīt skolas korus. Pie Jelgavas apvedceļa tika uzbūvēts gaisa tilts, kas tautā joprojām tiek dēvēts par Jāzepa tiltu. Jubilārs lēš, ka Jelgavā viņa darbības laikā uzcelti 27 objekti un vairāk nekā 20 ārpus pilsētas. Viņam ir prieks, ka neviens no tiem nav nojaukts, kaut arī lielākā daļa jau ir citu saimnieku rokās. Neatņemama «Lauktehnikas» ikdienas sastāvdaļa bija sporta spēles, uz kurām ik reizi pulcējas ap tūkstoti dalībnieku, kultūras pasākumi un medicīniskās aprūpes iespējas.

Visu rakstu lasiet piektdienas, 21.novembra, «Zemgales Ziņās». Foto: Guntars Gūte


Pievieno komentāru

Komentāri 9

Resnais

Rodas iespaids, ka Kivleniekam būtu jādod ordeņi, nevis rāviņam, kurš ir uzcēlis vai pacēlis, sauciet kā gribiet, tikai andra līko. Savukārt iznīcināts daudz vairāk, un vēl rebes ar gliemežu pannām.

pirms 6 gadiem, 2014.11.20 22:30

kloķis

Andra Līkais lieliski iederas pilsētas ainavā !

pirms 6 gadiem, 2014.11.20 23:34

RESNAJAM

Bet nu esi gan stulbs, nu reti stulbs.

pirms 6 gadiem, 2014.11.21 13:21

pazīstu J.K.

Kaut vairāk tādu cilvēku būtu Latvijai! Tad mēs negaustos, bet priecātos, ka paši spējam daudz vairāk nekā pašlaik.Goda vīrs ar skaidru skatu un gaišu galvu. Ar tādiem jālepojas. Starp citu, kādreiz strādājis Bauskā.

pirms 6 gadiem, 2014.11.22 19:21

GUNĀRS

Spiežu roku šim brīnišķīgam goda vīram, ar ko man bija lemts ilgus gadus sadarboties un lepojos ar to ka esam pazīstami! Ilgu mūžu Tev JĀZEP !

pirms 6 gadiem, 2014.11.24 14:06

jo

Jā... un 90-tajos n-tās reizes ar Volgu galīgā pālī... ir ko atcerēties.

pirms 6 gadiem, 2014.11.27 11:16

K.

Lielisks un cilvēcīgs vadītājs. Ar prieku atceros kopīgu sadarbību astoņdesmitajos gados Jelgavas rajonā. Arī barikāžu laikā viņš organizēja savus cilvēkus un transportu ceļā uz Rīgu. Lai turas veselība un enerģija!

pirms 6 gadiem, 2014.11.28 16:52

membrāns

nav par tēmu,bet ordeņi būtu jādod DONBASA TAUTAS/krievu 5tajai kolonnai/ republikas ZEMESSARGIEM /utēm krieviem/,kas cīnās par savu brīvību citā,svešā zemē...RENAIS zina un atbalsta,kā es no viņa komenta sapratu,tos Ukrainas "PILSOŅUS",kas stā vēja Ukrainā ar Krievijas karogiem rokās un bauroja-rosija ,rosija ,rosija ...Te runā par "kaut kādu" Kivlenieku ,kurš pāris tiltus un pāris mājas ne jau PATS uzbūvējis ,bet citus komandējis...RESNAIS,lai Tev un Donbasa utainajiem zemessargiem ir laba veselība,kaut Jūs nesa***os,kaut gan TIEŠI to es Jums no sirds novēlu...

pirms 6 gadiem, 2014.11.28 22:53

Citas ziņas