Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā demonstrēs «Padomju stāstu» 8

13.jūnijā pulksten 16 Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā, Akadēmijas ielā 26, K.Barona zālē tiks demonstrēta dokumentālā filma «Padomju stāsts».

Pasākuma ietvaros paredzēta arī tikšanās ar Eiropas Parlamenta (EP) deputāti jelgavnieci Inesi Vaideri, kura, tāpat kā EP deputāts Ģirts Valdis Kristovskis, piedalījusies filmas tapšanā. Finansiālu atbalstu darba veidošanai sniegusi Eiroparlamenta Nāciju Eiropas grupa.«Padomju stāsta» pirmizrāde Briselē ar lieliem panākumiem notika 9.aprīlī, bet rīdziniekiem filmu, kuras autors un režisors ir Edvīns Šnore, pirmoreiz bija iespējams noskatīties 5.maijā.«Padomju stāsts» tapis divus gadus, bet E.Šnore tai materiālus vācis veselus desmit gadus. Jau tad, kad Krievijā neviens filmu vēl nebija redzējis, «Padomju stāsts» saņēma asus uzbrukumus no šīs valsts medijiem un dažiem politiskajiem strāvojumiem. Savukārt ļoti pozitīva recenzija bija publicēta ietekmīgajā britu izdevumā «The Economist».Papildus skandalozitāti filmai piešķir fakts, ka Krievijas vēsturnieks virtuālajā vidē izplatījis savu viedokli par «Padomju stāstu», atzīstoties, ka pēc divu trešdaļu noskatīšanās vēlējies «personīgi nogalināt filmas režisoru un nodedzināt Latvijas vēstniecību».

Pievieno komentāru

Komentāri 8

ļaundari

Neviens šos necilvēkus arī Latvijā nav tiesājis.Nav tik būtiski , vai viņš tieši piedalījies represijās, tribunālu neizbēgt ! Viss tagsd uz to iet ! Un pie reizes arī tos, kuri ar viņiem sadarbojas !

pirms 11 gadiem, 2008.06.10 21:41

Dedukcija

Если снять фильм про 15 лет независимости Латвии и показать в нём, как голодают многие пенсионеры и дети,как выселяют людей из хозяйских домов прямо на улицу,как за незнания латышского языка увольняют с работы многодетную маму,как умирают люди только потому, что побоялись необоснованно вызвать скорую помощь,как бедствуют люди в Латгалии ... то картина получится ужасающая.Конечно, то что показано в в фильме "The Soviet Story" трагические страницы латышского народа, но это не вся правда о том времени.Ведь даже у Луны есть другая сторона...

pirms 11 gadiem, 2008.06.09 17:41

xl

Man skolā vēstures stundā stāstīja patiesību (vismaz to ,ko zināja skolotāja ),bet tas neturpinājās ilgi- skolotāju aizveda uz psiheni!

pirms 11 gadiem, 2008.06.08 00:35

Knagis

Vakar šo filmu noskatījos? "xl" jautā, kādas jūtas pārņem noskatoties šo filmu?
Drausmīgas, sajūta ka esmu dzīvojusi izolatorā, skolā vēstures stundās klausījusies pēdējos izgudrojumus, un vispār, sāk pat palikt bail, ka tik viss neatkārtojas.

pirms 11 gadiem, 2008.06.07 11:52

DMX

Uzspridzināt viņējo vēstniecību un pasūtīt uz ateju visus tos demagogus.

pirms 11 gadiem, 2008.06.07 11:41

dins

Nu mīļie draugi,tas taču tik ļoti sāpīgi lielvaras pārstāvjiem.Ne velti krievu tautai jau sen radīta dziesma -
ŅESIPJ MŅE SOĻ NA RANU. Patiesība grauž un kā vēl.

Te arī atbilde.Skaidrāks par skaidru,ka viņi nekad neatdzīs to,kas ir bijis un visiem spēkiem turēsies,spurosies pretim,pat draudēs un nedod Dievs mēģinās kā savādāk iespaidot.Viņiem ir sava izdomāta,iepotēta patiesība,arī vēsturnieki darbojas tā,kā liek valdība

pirms 11 gadiem, 2008.06.07 10:18

xl

Tad kādas ir latviešu jūtas noskatoties šo filmu- ko gribasd izdarīt?

pirms 11 gadiem, 2008.06.07 08:30

Citas ziņas