Jelgavā svinēs Masļeņicu 14

Jelgavas Sabiedrības integrācijas pārvalde svētdien, 10. martā, pulksten 13 iekštelpās, bet pulksten 14 ar jautrām aktivitātēm svaigā gaisā aicina jelgavnieku ģimenes visās paaudzēs izbaudīt jautros slāvu svētkus Masļeņicu.

Pārvaldes zālē paredzēta interaktīva programma bērniem, ko ik gadu no jauna sagatavo teātra trupa “Poteha” Vladimira Astapenko vadībā un kas notiek ar svētkiem raksturīgo dzīvo mūziku, tērpiem un dažādām bērnus iesaistošām spēlēm. Savukārt pēc tam visi aicināti uz jautrām aktivitātēm turpat skvērā pie pārvaldes, kur ar dziesmām, spēlēm, aktivitātēm un rotaļām sagaidīs Jelgavas mazākumtautību biedrības, stāstot gan par katras Masļeņicas dienas nozīmi un tradīcijām, gan priecējot ar jestrām dziesmām. Būs iespēja savām rokām izveidot īpašas lellītes radošajās darbnīcās rokdarbnieces Leokādijas Rinkūnas prasmīgajā vadībā. Šoreiz radošās darbnīcas tiks organizētas iekštelpās, lai saudzētu mazo leļļu darinātāju rokas no iespējamā aukstuma, informē pārvaldes kultūras darba speciāliste Evika Kaufelde. Neizpaliks arī cienāšanās ar pankūkām.

Aktivitātēs piedalīsies Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācijas mazākumtautību biedrības un kolektīvi “Slavjanočka”, “Ļanok”, “Džerelo”, apvienības “Brīvprātīgie Jelgavai” jaunieši. Kā brīvprātīgie darbosies arī Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 7.vid. klases audzēkņi. Svētku noslēgumā svinību dalībnieki kopīgi sadedzinās lielo salmu lelli, simboliski atvadoties no ziemas un sveicot pavasari.

Masļeņica ir svētki, kurus svin septiņas dienas pirms lielā gavēņa. Šajā laikā skan akordeoni, rīb tamburīni un visi ģērbjas košās drēbēs. Masļeņicai raksturīgi dažādi kārumi, patvāri ar aromātisku tēju, svaigas baranku virtenes, rieksti un medaini prjaņiki. Pats galvenais cienasts ir pankūkas, kas simbolizē sauli.

Masļeņicas nedēļā ir jāizklaidējas, katru dienu jāiet ciemos vai jāsagaida ciemiņi pašiem. Ir jāizmanto pēdējās ziemas dienas (ja vien daba to ļauj) un jāiet uz kalniņiem braukt ar ragaviņām, jāiet rotaļās, jādzied dziesmas un jādzen joki. Masļeņicas pēdējā dienā tradicionāli dedzina salmu lelli – Masļonu, kas simbolizē ziemu. Līdz ar salmu lelles sadedzināšanu tiek pavadīta ziema, dodot vietu gaidītajam pavasarim.

Biļetes uz teātra studijas “Poteha” programmu var iegādāties Sabiedrības integrācijas pārvaldes telpās darba dienās, kā arī pasākuma dienā no pulksten 12. Vietu skaits ierobežots. Savukārt aktivitātes svaigā gaisā ikviens interesents aicināts apmeklēt bez maksas.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 14

ieva klavina

nava jamaksa tur kura vieta bus kura adrese .gaidu atbildi

pirms 2 gadiem, 2019.03.03 22:32

Līga

Protams, ka nav jāmaksā un vieta taču ir norādīta - Jelgavas Sabiedrības integrācijas pārvalde. Tā kā internets ir, nav vieglāk pašai sameklēt precīzu adresi?

pirms 2 gadiem, 2019.03.03 23:05

klavina

va teu skola nav jabut

pirms 2 gadiem, 2019.03.05 00:47

klaviņai

Skolā būtu jābūt tev, jo vēl neesi iemācījusies rakstīt.

pirms 2 gadiem, 2019.03.07 17:56

LV

Jelgavas Sabiedrības integrācijas pārvalde būtu labāk aicinājusi šos masļeņicas svinētājus svinēt latviešu svētkus. Ne jau mums latviešiem jāintegrējas, bet viņiem - iebraucējiem.

pirms 2 gadiem, 2019.03.04 11:15

TO LV

Viņi jau vēl dzīvo padomijā,citā informācijas telpā.un balso par kaimiņu prezidentu nekā vietējie iedzīvotāji.

pirms 2 gadiem, 2019.03.04 12:01

Jelgavniece.

Labas dienas, rusofobiem. Ieteiktu jums atmest Ziemassvētku, Lieldienu svinēšanu - tie arī nav latviešu svētki un nāk no kristiešiem, kas mums - Laimas, Māras un citu sendievu pielūdzējiem, šķiet kā pagāni. :)
Dievs, dod gaismu šiem cilvēkiem, kuriem pankūku dienas svinēšana šķiet kaut kas briesmīgs un nepatīkams.

pirms 2 gadiem, 2019.03.05 19:43

LV

Paldies, man mājās gaisma pietiek. Te jautājums par to kā "Jelgavas Sabiedrības integrācijas pārvalde" tērē mūsu nodokļu maksātāju naudu un ko viņi tur integrē? Ar 50 gadiem uzspiestas krievu kultūras vilni nepietika? Atšķirībā no jūsu piesauktajiem svētkiem, kaut kādas krievu masļeņicas nēesmu manījis kalendārā kā svinamus valsts svētkus (un labi, ka tā).

pirms 2 gadiem, 2019.03.05 22:30

jelgavnecei

Turpini vien svinēt savus 9.maija svētkus,bet mūsu svētkus liec mierā.

pirms 2 gadiem, 2019.03.05 23:26

Khm

Kas tie tādi par svētkiem? Neesmu dzirdējis. Kaut kāda krievu sādžu padarīšana, vai? Ja godīgi, mums svētku pietiek, kaut kā 'nevelk' svinēt vēl kaut kādus masļēņicu svētkus....

pirms 2 gadiem, 2019.03.06 09:02

Anta

Komentētājai-'jelgavniece' ir secinājums,ka tie,kuri nesvin šos svētkus ir rusofobi.

pirms 2 gadiem, 2019.03.06 12:14

ome

Mes esam paslimi,ja jau svetki ( vienalga kadi) izsauc savstarpeju riesanos . izejiet paelpot pavasara gaisu, lai nebutu tik launi. Skaistu dienu visiem!

pirms 2 gadiem, 2019.03.06 16:58

Citas ziņas