Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas mākslas dižgaru atceroties 2

Šogad Lāčplēša dienā māksliniekam Visvaldim Garokalnam (1933 - 2005) apritēja 75 gadi. Piektdienas vakarā Jelgavas Mākslas skolā atklāja viņa piemiņas izstādi.

Mākslinieks akvarelists Visvaldis Garokalns nāk no Kuldīgas puses, gleznot viņš sācis Liepājā, bet, kā to izstādes atklāšanā uzsvēra Latvijas Mākslinieku savienības Jelgavas organizācijas vadītājs Māris Brancis, viņš noteikti uzskatāms par jelgavnieku, jo lielu un nozīmīgu mūža daļu pavadījis mūsu pilsētā. M.Brancis atgādināja Morisa Māterlinka vārdus no «Zilā putna», ka «mirušie ir dzīvi tik ilgi, kamēr mēs viņus atceramies», un, kaut V.Garokalns aizgāja no dzīves pašā Vecgada vakarā pirms trim gadiem, Jelgavā viņu atcerēsies ilgi. Ne tikai kā mākslinieku, kurš radījis lieliskus akvareļus par leģendārajiem latviešu strēlniekiem - I Pasaules kara un Latvijas brīvības cīņu dalībniekiem, par jūru, Jelgavu u.c., bet arī kā labu organizatoru.Pēc ierašanās Jelgavā 1969.gadā viņš līdz 1974.gadam bija pilsētas galvenais mākslinieks. Vēlāk piecpadsmit gadus (līdz 1992.gadam) viņš bija Latvijas Mākslinieku savienības Jelgavas organizācijas valdes priekšsēdētājs, savulaik audzināja arī tautas talantus, vadot gleznošanas studiju pilsētas kultūras namā.Mākslinieka meitas Guna un Tija ir sarūpējušas īpašu Visvalža Garokalna piemiņas bukletu, un izstādes atklāšanā pateicās Andrejam Ģērmanim par līdzdalību tā tapšanā. Jelgavas Mākslas skolas direktore Anda Stankeviča, kura šoreiz bija namamātes lomā, atgādināja, ka izstādes skolā notiek regulāri, un «tas nekas, ka autora nav klāt - vislabāk runā viņa darbi».Pēc izstādes, kurā apskatāmi akvareļi kā no Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja, tā no ģimenes kolekcijas, atklāšanas klātesošie pie kafijas tases dalījās atmiņās par jubilāru. M.Brancis lasīja V.Garokalna atmiņu pierakstu fragmentus, kas plašākai publikai izskanēja pirmo reizi. A.Ģērmanis stāstīja par savu darbu pie grāmatas par V.Garokalnu, un atmiņās par mākslinieku dalījās arī citi kolēģi un viņa daiļrades cienītāji.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

......

Nu ar to namamātes lomu ir tā kā ir, neko daudz jau viņa nav darījusi skolas labā, nopelni ir dibinātājiem

pirms 11 gadiem, 2008.11.14 21:37

zuze

Namamāte varbūt ir Stankeviča, taču ne viņa noorganizēja šo brīnišķīgo pasākumu.....

pirms 11 gadiem, 2008.11.14 21:21

Citas ziņas