Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novada Grāmatu svētkos vienos paaudzes

Uz tradicionālajiem Grāmatu svētkiem, kas šoreiz notiks 8. septembrī Nākotnē ar nosaukumu “Grāmata vieno paaudzes”, aicināts ikviens interesents, informē Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Enija Kreicberga-Kapša. Svētku laikā darbosies grāmatu tirgus, brīvdabas bibliotēka un grāmatu maiņas punkts, kurā var ierasties ar izlasītajām grāmatām un iemainīt tās pret cita atnestajām. Tāpat būs tikšanās ar grāmatu autoriem un interesantiem cilvēkiem.

Arī šoreiz Grāmatu svētki notiks sestdienā, dodot iespēju tajos piedalīties visai ģimenei. Jau tradicionāli svētkos darbosies grāmatu tirgus, kurā varēs iegādāties grāmatas par zemāku cenu. Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktores vietniece un novada bibliotēku metodiskā darba vadītāja Dzintra Punga stāsta, ka šobrīd dalību grāmatu tirdziņā apstiprinājušas divas izdevniecības – “Jumava” un “Avots”, bet no vairākām vēl tiek gaidīta atbilde. Visi svētku apmeklētāji, kuri iegādāsies kādu iespieddarbu grāmatu tirdziņā, piedalīsies grāmatu izlozē. Līdztekus grāmatu tirdziņam darbosies arī mājražotāju un amatnieku tirdziņš.

Svētku atklāšana Nākotnes Kultūras namā paredzēta pulksten 10, bet pēc tam notiks dažādas aktivitātes gan pieaugušajiem, gan bērniem un jauniešiem. Dz.Punga stāsta, ka pieaugušie aicināti uz sarunu “Vārda spēks: politikā, publicistikā, filmās” ar žurnālistu politiķi Latvijas Tautas frontes pirmo priekšsēdētāju Daini Īvānu un tikšanos ar pozitīvās domāšanas centra “Pavasara studija” vadītāju un daudzu grāmatu autori Inesi Prisjolkovu. “Pēc bibliotēkas statistikas redzam, ka šobrīd pieprasītas ir dažādas grāmatas, kurās var smelties iedvesmu, tostarp par pozitīvo domāšanu. Tieši šīs autores grāmatas pašlaik ir lasītāko topa augšgalā – cilvēki pat gaida rindā pēc tām, tāpēc nolēmām rakstnieci uzaicināt uz Grāmatu svētkiem,” teic Dz.Punga.

Aizvien populārāka Latvijā kļūst savas dzimtas izzināšana un dzimtas koka veidošana, tāpēc cilvēkiem ir saistoši uzklausīt citu pieredzi. “Par to esam pārliecinājušies dažādos pasākumos un nolēmām, ka Grāmatu svētku apmeklētājiem piedāvāsim iespēju uzzināt ko vairāk par novadnieka rakstnieka Gustava Kraujas, dziedātāja Gustavo vectēva, dzīvesgājumu. Rakstnieks vienu savas dzīves posmu ir dzīvojis Nākotnē. 1996. gadā iznāca dzejas krājums “Kameņu medus”, kurā apkopota viņa labākā dzeja kopš brīža, kad sācis rakstīt,” tā Dz.Punga, piebilstot, ka pasākumā piedalīsies Krauju dzimtas pārstāvji.

Savukārt bērni un jaunieši Grāmatu svētkos aicināti uz tikšanos ar grāmatu autori Māru Jakubovsku, kura kopā ar izglābto sunīti Rufi pasniegs atbildības stundu, runājot par atbildību pret dzīvniekiem. Bet jaunieši gaidīti uz tikšanos ar rakstnieku un komiķi Maksimu Trivaškeviču, kura dzimtā vieta ir Jelgavas novada Eleja. M.Trivaškevičs iecerējis sarunu par pusaudžu draudzību, piedzīvojumiem un atbildību pret savu dzīvi.

“Svētkos piedalīsies arī iluzionists, kurš rādīs dažādus trikus, taču lielākā pievienotā vērtība būs plaša grāmatu izstāde, kurā pasākuma dalībnieki varēs smelties idejas dažādiem trikiem, jokiem un viltībām,” Dz.Punga piebilst.

Iedvesmojot jauniešus dzejošanas priekam un cenšoties atklāt novada jaunos talantus, pirmo reizi Grāmatu svētkos notiks dzejas konkurss “Dzejas slams”, kurā piedalīsies bērni un jaunieši vecumā no septiņiem līdz 25 gadiem. Lai gan šim pasākumam bija jāpiesakās līdz 1. augustam, dalībnieki, kuri nepaspēja, bet tomēr vēlas startēt “Dzejas slamā”, aicināti sazināties ar Jelgavas novada Kultūras pārvaldes kultūras darba organizatori Neldu Ķikuti pa tālruni 29151326. Konkursā būs trīs uzstāšanās raundi, kuros dalībniekiem būs jāuzstājas ar pašsacerētiem dzejoļiem. Tiks vērtēts gan autora izpildījums, gan dzejas saturs un stils.

Jāpiebilst, ka Grāmatu svētkos arī šogad darbosies brīvdabas bibliotēka, kurā lasītājs aicināts dāvināt lasītājam. “Pagājušajā gadā, kad pirmo reizi organizējām brīvdabas bibliotēku, sapratām, ka tas ir saistošs projekts. Cilvēkiem ļoti patika, tāpēc arī šogad aicinām novada iedzīvotājus mainīties ar grāmatām – atnest savu un pretī paņemt kāda cita atnesto. Pagājušajā gadā novērojām, ka lielākā interese bija par bērnu grāmatām, tāpēc īpaši aicinām svētku dalībniekus nākt tieši ar šai auditorijai domātu lasāmvielu,” tā Dz.Punga.

Pievieno komentāru

Citas ziņas