Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas pilī atkal runā franciski

Lai piedalītos tradicionālajā Frankofonijas dienas pasākumā, Jelgavas pilī viesojās Kanādas vēstniece Klēra Pulēna, Beļģijas vēstnieks Kristiāns Verdonks un Francijas vēstnieka padomnieks, Francijas kultūras centra direktors Žans Luijs Lepretrs.

No aptuveni simts Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) pamatstudiju un desmit maģistrantūras studentiem, kuri mācās franču valodu, pasākumā piedalījās apmēram trīsdesmit. Plaši pārstāvēti bija pasākuma organizētāji, Sociālo zinātņu fakultātes Valodu katedras mācībspēki.«Kas ir frankofonija?» sarīkojuma gaitā viktorīnā klātesošajiem jautāja Francijas kultūras centra darbiniece un LLU pasniedzēja Anabela Polete. Pareizā atbilde - «55 pasaules valstis, kur plaši tiek lietota franču valoda un ir cieņā franču kultūra» - klātesošajiem studentiem milzu grūtības neradīja. Jāpiebilst, ka Latvijai piemīt frankofoniju atbalstošas valsts statuss.Beļģijas vēstnieks Kristiāns Verdonks uzstājās ar apskatu par beļģu komiksu varoņiem un autoriem. Tieši viņa valstī komiksu māksla aizsākusies, un šī žanra varoņa Tintiņa piedzīvojumi trīsdesmitajos gados tika tulkoti arī latviski. Savukārt vēstniece Klēra Pulēna aicināja visus uz Kanādas franču kultūras centra - Kvebekas pilsētas četrsimt gadu jubilejas svinībām, kas notiks šā gada rudenī.«Kanādā ir arī 25 tūkstoši latviešu, un mums ir svarīgi, lai visas valstī dzīvojošās tautas justos labi,» piebilda K. Pulēna.Ar lielu atsaucību tika uzņemts Jelgavas mūzikas vidusskolas audzēkņu un pedagogu koncerts, kurā tika atskaņoti Kloda Debisī, Pola Moria, Kloda Paskā un citu franču komponistu skaņdarbi.LLU Ekonomikas fakultātes 4.kursa studente Laura Levica pastāstīja, ka viņa franču valodu mācās pusotru gadu. Vispirms to iesākusi fakultatīvi LLU, bet tagad to dara privātkursos. Valoda savulaik iepatikusies, un nu jau tajā varot lasīt.Jelgavas pils 270 gadu ilgajā vēsturē zināms fakts, ka šeit vairākus gadus ir dzīvojis no revolucionārās Francijas emigrējušais karalis Luijs XVIII.

Pievieno komentāru

Citas ziņas