Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas pils 14 mākslinieku acīm

Šogad Pilsētas svētkus ievada Jelgavas pils 270 gadu jubilejai veltīta starptautiska mākslas simpozija darbu izstāde kultūras namā, kas tika atklāta trešdienas pēcpusdienā.

Ekspozīcijā piedalās 14 autori ar vairāk nekā 20 darbiem. Piecas Jelgavas sadraudzības pilsētas - Pērnavu Igaunijā, Šauļus Lietuvā, Baranovičus Baltkrievijā, Belostoku Polijā un Ivanofrankovsku Ukrainā - pārstāvētas ar diviem māksliniekiem katra. Simpozijā piedalījās četri jelgavnieki - Gunārs Ezernieks, Ludmila Grīnberga, Asnāte Zutere un Inita Vilks. Tvert plenēra iespaidus, gleznojot pili brīvā dabā - šo pieeju izmantoja nedaudzi. Vairums to atzina par pārāk konservatīvu un strādāja darbnīcai atvēlētajās telpās LLU Studentu klubā vai viesnīcas istabā. Vairāki «Ziņu» uzrunātie viesi slavēja pārdomāto un programmu, kas viņus bagātīgi apgādājusi ar darbam nepieciešamo informāciju un iespaidiem.Programma, kurā papildus Jelgavas iepazīšanai bija arī Rundāles, Rīgas un Jūrmalas apmeklējumi, sniedza ieskatu mūsu zemes arhitektūras mantojumā, mākslas dzīvē, un nebija aizmirsts arī par atpūtas brīžiem, kad atraisītā gaisotnē varēja dalīties iespaidos ar kolēģiem.Kā jau bija sagaidāms, izstādē tiek piedāvāts plašs tehniku, žanru un attieksmes diapazons - no brīvā dabā tapušām ainavām līdz asprātīgām simbolu spēlēm un abstraktām noskaņu izpausmēm.

Pievieno komentāru

Citas ziņas