Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas pils jubilejas svinības atklātas

Hercogs Jēkabs, galma personāžs un viesi ceturtdien pulcējās Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) aulas foajē uz 270 gadu jubilejas svinību ieskaņas sarīkojumu, kas arī iezīmē sākumu universitātes 70 gadadienas atzīmēšanai nākamajā gadā.

1738.gada 8.maijā pēc hercoga Ernsta Johana Bīrona pavēles tika uzsākta pašreizējās Jelgavas pils būvbedres rakšana, bet 270 gadus vēlāk studenti, pasniedzēji, pilsētnieki un tās viesi, kā arī tūristi svin nozīmīgu šīs būves jubileju.Sākums - izdeviesAtklāšanas pasākumā tika atklātas fotogrāfiju un LLU studentu gatavoto maketu izstādes un nosaukti uzvarētāji, kā arī sveikti eseju konkursa laureāti.LLU rektors Juris Skujāns uzrunā sacīja, ka priekšā ir garš svētku maratons, bet tā sākums ir godam izdevies. Jelgavas pils ir lielākais šāda veida arhitektūras piemineklis Baltijas valstīs un «gaismas pils», kas kalpo kā kultūras un izglītības objekts, tādēļ priecē, ka daudzi ir vēlējušies parādīt, ka pils nav sveša un ka celtne ir viens no pilsētas simboliem, uzsvēra rektors.Ikviens var «pielikt roku»J.Skujāns cer, ka ziedotāju atsaucība palielināsies.«Nav svarīgi cik lielu summu katrs iemaksā, nozīmīgi ir tas, cik lielai sabiedrības daļai ir svarīgi, lai pils būtu sakopta,» piebilda J.Skujāns.Ikviens var ielikt savu artavu svētku tapšanā, ziedojot pilī atrodamajā kastē, pretī saņemot pils kartīti ar LLU rektora parakstu. Visi jubilejas pasākumi interesentiem būs bez maksas.«Gribētos, lai pils nozīmīgumu izprastu visas Latvijas robežās, bet tas nav viegli,» piebilda J.Skujāns.Pilij veltītā fotokonkursa uzvarētāji:(krāsainajā fotogrāfijā)1.v. - Zanda Kmito2.v. - Inga Galoburda3.v. - Kristaps Hercs(melnbaltajā fotogrāfijā)1.v. - Lelde Briģe2.v. - Inga GaloburdaVeicināšanas balva - Ivars VeiliņšMaketu konkursa «Mana pils» laureāti:Raimonda Lineja, Agate Vaseviča, Ilze Šīrone, Anita Lontone, Viktorija Šeflere, Anna Šlosberga, Zane Legzdiņa, Rita Davidaite, Indra Tumova, Maija Jankevica, Inguna Rusiņa, Aleksandrs BeļikovsEseju konkursa uzvarētāji:7.-9.klasēm1.v. - Jeļena Gorbačova (4.vsk.)2.v. - Edgars Katans (Internātsk.)3.v. - Sanita Brokhuzena (4.vsk.)10.-12.klasēm1.v. - Anna Beitāne (6.vsk.)1.v. - Elīna Miķelsone (Spīdolas ģ.)1.v. - Elīna Kukaine (Valsts ģ.)2.v. - Ilze Jubiņa (Valsts ģ.)2.v. - Vilnis Ķibilds (Spīdolas ģ.)3.v. - Raitis Paulušenko (Spīdolas ģ.)

Pievieno komentāru

Citas ziņas