Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavnieces māksla Rīgā

Līdz 13.augustam galvaspilsētas izstāžu zālē «Rīgas mākslas telpa» INTRO telpā būs apskatāma jauno mākslinieku izstāde «Bez piecām pieci», kurā redzami arī agrākās jelgavnieces M.Kurševas darbi.

Gan instalācijas, gan gleznasIzstādi veido Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļas maģistra programmas absolventu veikums - objekti, instalācijas, videomākslas darbi, fotogrāfijas un gleznas -, informē organizatori. Līdzās M.Kurševas mākslinieciskajām izpausmēm apskatāmi darbi, ko radījuši Elita Alksne, Jānis Filipovičs, Māra Viška un Armands Zelčs.Tie tapuši laikā no 2007. līdz 2008.gadam, un mākslinieku domāšanas un darbošanās veids ļauj viņus pieskaitīt tai plūsmai Latvijas mākslā, ko pārstāv arī Miks Mitrevics, Kristīne Kursiša, Evelīna Deičmane, Krišs Salmanis, Katrīna Neiburga, Kaspars Podnieks, grupa F5, Ģirts Korps, Anete Melece, Auce Biele, Dace Džeriņa, Dita Pence un Anna Pence.Maijai - īpašs rokrakstsM.Kurševa iepriekš savus darbus izrādījusi tādās izstādēs kā «Jukas» Rīgā, «Feuerzug» Berlīnē un dažādās mākslinieciskās aktivitātēs publiskajā telpā Latvijā un ārzemēs. Salīdzinot ar pārējiem «Bez piecām pieci» izstādes māksliniekiem, viņai ir vislielākā pieredze. Maijas darbos manāms īpašs rokraksts - ļoti personīgā, sevi nežēlojošā izpausmē.Arī pārējie dalībnieki agrāk piedalījušies dažādās izstādēs, piemēram, A.Zelčs, kurš ir viens no jaunās paaudzes konceptuālāk domājošiem māksliniekiem, piedalījies izstādēs «Riga Rewiev» Berlīnē, «Time Will Show» Flensburgā, «Buket» Maskavā un «BooM» Rīgā, Andrejsalā. Šoreiz viņš piedāvā divus tikai Berlīnē un Maskavā redzētus objektus.M.Viška mākslas dzīves zinātājiem pazīstama no izstādes «Candy Bomber». Viņas darbi vienmēr bijuši ironiska naivuma piepildīti. Māksliniece piedalījusies arī Andra Vītoliņa projektā U25.Savukārt E.Alksne savā darbā «lietišķo» skolas estētiku apvieno ar konceptuālu saturu, izmantojot tādus materiālus kā stiklu, limonādi un digitāli būvētu kustīgu attēlu. Bet J.Filipovičs no dabas apveltīts ar operatīvi reaģējošu domāšanas veidu. Izstādē redzama virkne šā domāšanas veida fiksāciju, kas kombinētas vienotā konceptuālā struktūrā, par saviem kursabiedriem stāsta māksliniece M.Kurševa.

Pievieno komentāru

Citas ziņas