Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ko pasacīt teātra tēvam?

Ādolfa Alunāna 160 gadu jubilejas pasākumus Jelgavā otrdien ievadīja vēstuļu konkurss, ko skolu audzēkņiem rīkoja Jelgavas Latviešu biedrība (JLB) un Ādolfa Alunāna muzejs sadarbībā ar pilsētas un rajona Izglītības pārvaldēm.

Pēc organizatoru - JLB valdes locekles Vijas Zelmenes un Ā.Alunāna muzeja vadītājas Maijas Matīsas - ieceres, pasākumam jāveicina interese par latviešu teātra tēva personību un par viņa muzeju, kuru, izrādās, daudzi no Jelgavas jauniešiem, tai skaitā daļa konkursa dalībnieku, nemaz nav paguvuši apciemot.Pēc muzeja apskates un M.Matīsas stāstījuma Jelgavas 1.ģimnāzijas audzēkne Antra Leite, Nadīne Plinta no Valsts ģimnāzijas un Spīdolas ģimnāzijas audzēknes Paula Buškevica, Marta Kuļevska un Agnese Kinstlere turpat muzejā ķērās pie praktiskā uzdevuma izpildes - divu akadēmisko stundu laikā bija jāuzraksta vēstule Ādolfam Alunānam. Kurai no dalībniecēm (vai puišiem dzimtās pilsētas un tās izcilo ļaužu pagātne neinteresē?) tas būs izdevies veiksmīgāk, to varēs uzzināt zinātniskās konferences «Ādolfs Alunāns: mūsdienu imnterpretācijas un viedokļi» laikā, kas nu jau citā - Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā sāksies 10.oktobrī pulksten 11, kad tiks apbalvoti labāko darbu autori.Teātra tēva jubilejas pasākumu ietvaros paredzēti vēl divi konkursi skolu jaunatnei - trešdien Ģ.Eliasa muzejā notiks erudītu konkurss, bet 9.oktobrī pulksten 11 Jelgavas 1.ģimnāzijā sāksies teatrālo uzvedumu skate.

Pievieno komentāru

Citas ziņas