Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kori apgūst gospeļu dziedāšanu

Rīgā jau vairākas dienas risinās gospeļmūzikas festivāls «Sing Gospel, Latvia», kurā piedalās arī Jelgavas rajona Līvbērzes vidusskolas koris. Festivāls noslēdzas otrdienas vakarā ar koncertu Lielajā ģildē.

Pasākuma organizatori ir Rīgas gospeļkoris, kas šogad publikai sola atklāt jaunu mūzikas apvārsni - afroamerikāņu baznīcas mūziku. Tās pirmsākumi meklējami mūsdienās pazīstamajos žanros - rokmūzikā, blūzā, soulā, džezā un r&b. Zīmīgi, ka tieši pirms sešiem gadiem, kad latviešu jauniešu grupa piedalījās līdzīgā festivālā Vācijā, dzima Rīgas gospeļkoris. Jau pagājušajā gadā festivāls «Sing Gospel, Latvia» pulcēja ap 200 jauniešu no visas valsts. Šogad tajā piedalās Rīgas gospeļkoris, dziedātāji no «GG Choir», kā arī vairāki jauniešu kori no dažādām Latvijas pilsētām. Jau otro gadu gospeļdziedāšanu apgūst Līvbērzes vidusskolas koris.Festivāla dalībniekiem, kuri piedalījās meistarklasēs, bija iespēja gospeļmūzikas manieri apgūt izcilu lietpratēju - Valtera Ovena, Terija Mūra, Malkolma Viljamsa un Railī Orravas - vadībā. Šie talantīgie mūziķi piedalījušies gospeļmūzikas festivālos Šveicē, Zviedrijā, Itālijā, Vācijā un citās valstīs.Festivāls noslēgsies otrdien pulksten 20 Lielajā ģildē ar galā koncertu, kurā klausītājus kopā ar Latvijas gospeļkaralieni R.Orravu, šā projekta iniciatori, un apvienoto gospeļkori (tostarp Līvbērzes kolektīvu) publiku priecēs arī azartiskākie mūziķi no Baltijas valstīm.Rietumeiropas un pasaules kontekstā gospeļmūzikas žanrs ieņēmis stabilu vietu koru un ansambļu kultūrā, kā arī ir neiztrūkstošs elements liela mēroga džeza festivālos. Šis žanrs mainās un attīstās, pamazām iekarojot vietu arī Latvijas mūzikas apritē.

Pievieno komentāru

Citas ziņas