Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kori sadziedas Ozolniekos

Sestdien Ozolnieku tautas namā pulcējās dziesmu draugi, lai koru sadraudzības koncertā, skanot gan vīru, gan sievu balsīm, gūtu gaišākas svētku un dvēseles noskaņas šajā pelēcīgajā laikā, kas piezadzies pie loga.

Lai gan kalendārā manāms, ka tuvojas Ziemassvētku laiks, pasākumā izskanēja ne tikai Ziemas saulgriežu, bet arī citas dziesmas gan mierīgākos, gan jautrākos un ātrākos ritmos.Ar pavadījumu un a'capella izpildījumā priekšnesumus sniedza P.Stradiņa slimnīcas sieviešu koris «Stradiņi». Viņu repertuārā bija mierīgas un arī nedaudz ātrākas ārzemju un latviešu dziesmas. Savukārt Kurzemes hercogistes vīru koris, kas patiesībā ir trīs koru apvienojums, jo tajā muzicē «Brocēni», «Dziedonis» no Talsiem un «Ozols» no Jelgavas, klausītājus priecēja ar skanīgo Jāzepa Vītola «Mežezeru», «Mūžam zili ir Latvijas kalni», kā arī nedaudz jautrāko «Strauja, strauja upe tecēj'» un citām dziesmām.«Līdz šim mēs zinājām, ka divi vienā ir labi, bet trīs vienā ir vēl labāk!» atzina viena no «Stradiņu» dalībniecēm.Vislustīgāko dziesmu - «Atkal rokenrols» - bija sarūpējušas Carnikavas sieviešu kora «Undīne» dziedātājas. Turpretī mājinieki, Ozolnieku novada jauktais koris «Līga», piedāvāja ieklausīties mazliet nopietnākās melodijās, tostarp smeldzīgajā «Miglā asaro logs».Kā jau kārtīgā sadziedāšanās koncertā pieklājas, noslēgumā kopīgi tika izdziedāta «Cekulaina zīle dzied» un «Zibsnī zvaigznes aiz Daugavas». Bet kā punkts uz «i» ne tikai ar koristu, bet arī atnācēju balsīm, izskanēja «Pūt, vējiņi».Kā pēc pasākuma sacīja tautas nama vadītāja Rita Barona, koristi koncertā brīžiem likuši sirdij apstāties, brīžiem - iedegties. Savukārt pasākuma idejas autors un organizators Guntis Galiņš atzina, ka šādās sadziedāšanās reizēs var pamācīties no kolēģiem, apmainīties ar dziesmām.«Pašlaik ir labi, ka nav Dziesmu svētku laiks, tad varam padziedāt, kas sirdij tuvāks, ne tikai svētku repertuāru,» vērtē G.Galiņš. Viņš piebilst, ka februārī Kurzemes hercogistes vīru korim plānots izdziedāt Valtera Kaminska dziesmas Brocēnos, vasarā viesoties Talsos, bet pa vidam, cerams, iegriezties Jelgavā. Pēc koncerta koristi vakaru pavadīja dejojot un atpūšoties.

Pievieno komentāru

Citas ziņas