Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krāsaini melnbaltā saskaņa

Piektdien Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā tika atklāta lietuviešu mākslinieku Viktora Ostašenkova gleznu un Aleksandra Ostašenkova fotogrāfiju izstāde. Abi brāļi, kas pārstāv Jelgavas sadraudzības pilsētu Šauļus, ar saviem darbiem mūsu pilsētā viesojas ne pirmo reizi, bet tik plaša izstāde pie mums vēl nav bijusi.

«Brāļu Ostašenkovu izstāde Jelgavā ir kā savdabīgs piesitiens pēdējo nedēļu bagātajā Latvijas kultūras dzīvē,» tā atklāšanas brīdī notikumu raksturoja Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja direktora vietniece Marija Kaupere. Abu mākslinieku darbu dažādība rada savdabīgu kopējo noskaņu - ja Viktora gleznas priecē ar latvieša acij ne tik ierastu krāsu raibumu, tad Aleksandra melnbaltās fotogrāfijas vairāk aicina uz filozofiskām pārdomām.Urbānists sajūtu līmenī Gleznotājam Viktoram Ostašenkovam Jelgavā tā ir trešā izstāde, bet kopš 1976.gada viņš piedalījies visās Šauļu mākslinieku izstādēs. Bijušas arī astoņas personālizstādes. Viņa darbi atrodas privātkolekcijās Lietuvā, Latvijā, Kanādā, ASV, Vācijā un Krievijā. Mākslinieks strādā eļļas un akvareļa tehnikā. Ja pagājušajā gadā mūsu pilsētā bija izstādīti akvareļi, tad šoreiz jelgavnieki var iepazīties ar V.Ostašenkova eļļas darbiem. Fotogrāfa A.Ostašenkova dzīvesbiedre Aleksandra atklāj, ka Lietuvā Viktors tiek uzskatīts par urbānistu, lai gan «tiešus pilsētas skatus viņa darbos neatrast, tā drīzāk piemīt sajūtu līmenī.» Par dramatisko bez pesimismaFotogrāfs Aleksandrs Ostašenkovs ir Lietuvas Fotomākslinieku savienības un Žurnālistu savienības biedrs, strādājis par fotokorespondentu laikrakstā «Šauļu Ziņas», bet izstādēs piedalās no 1973.gada. Lietuvā un ārzemēs notikušas vairāk nekā 40 personālizstādes, bet 1999.gadā A.Ostašenkovam piešķirts fotomākslinieka nosaukums (AFIAP).Jelgavas muzejā vislielāko ievērību izraisa fotogrāfiju cikls, kur atainoti cilvēki jau tuvu nāves slieksnim. Pēc fotomākslinieka dzīvesbiedres vārdiem, «šie portreti nav pesimistiski, drīzāk aicina uz filozofiskām pārdomām».Abu mākslinieku izstāde Ģ.Eliasa muzejā būs skatāma līdz 24.augustam.

Pievieno komentāru

Citas ziņas