Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krāšņi un skanīgi - ukraiņu stilā 2

Pieliekot punktu Ukraiņu kultūras dienām, Jelgavas kultūras namā svētdienas vakarā izdejots un izdziedāts koncerts «Ar Ukrainu sirdī». Jelgavniekus priecēja viesi no Kijevas - Ukrainas akadēmiskais etnogrāfiskais folkloras ansamblis «Kaļina» un vīru ansamblis «Kazackie Zabavi». Jau tumsā, izdzirdot pirmās skaņas, zālē bija jūtama pozitīva atmosfēra un atvērtas sirdis šai kultūrai.

Jelgavas Ukraiņu kultūras centra «Džerelo» priekšsēdētāja Gaļina Jurčenoka pirms koncerta uzrunā atzina, ka šie pasākumi nebūtu iespējami, ja nebūtu dzirdīgu ausu un cilvēku, kas palīdz. Savukārt domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Rublis pauda prieku, ka pērn parakstītais sadarbības līgums ar Ukrainas pilsētu Ivanofrankovsku darbojas arī realitātē.Pirmie soļi un mūzikas skaņas ikvienam atnācējam ļāva noprast, ka koncerts būs krāšņs, skanīgs, vārdu sakot - ukraiņu stilā. Viesi izdancoja un izdziedāja gan lustīgas un jestras, gan mierīgākas dejas un dziesmas, tomēr zālē vairāk valdīja jautra un lustīga atmosfēra. Skatītāju ovācijas izpelnījās ne tikai skanīgie vīru ansambļa dziedājumi, bet arī mūsu pašu «Pūt, vējiņi» ukraiņu dāmu izpildījumā.Kā viens no spilgtākajiem vakara priekšnesumiem jāatzīmē atraktīvās dejas ar salto un citiem spriganiem lēcieniem, breika stilā iekļautiem soļiem un pārsteigumiem, piemēram, dejošanu ar dāmu uz pleciem.It kā vienkārši, bet reizē arī krāšņi bija viesu tērpi, kas uzstāšanās padarīja vēl izteiksmīgākas. Ukraiņu kultūras dienas noslēdzās uz augsta emocionālā viļņa - skatītāju aplausiem, ovācijām un bravo saucieniem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

jelgavnieks

Fantastisks koncerts!!!!!!!!!!!!! Tik pozitīvas emocijas:)))

pirms 11 gadiem, 2008.10.19 20:27

Citas ziņas