Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Laiks ātrāki steidzas kā vagona rats” – rītvakar Muzeju nakts

Šīs Eduarda Veidenbauma dzejas rindas šogad izraudzītas par Muzeju nakts moto, attiecīgi tēma ir “Laika rats”, kas nemitīgi griežas un skaita laiku uz priekšu. Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcija, Jelgavas pils, Svētās Trīsvienības baznīcas tornis, Jelgavas pilsētas bibliotēka un Mākslas skola ir vietas, kur sestdienas vakarā no pulksten 19 līdz 1 naktī laika ratu varēs iegriezt pretējā virzienā, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvalde. Bibliotēkas iekšpagalmā esošajā Vasaras mākslas galerijā Jelgavas mākslas studijas “Mansards” audzēkņu darbu lielo pavasara izstādi “Mākslas karuselis” atklās jau pulksten 18.
 
Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, 20. maijā pulksten 19 atklājot pasākumu programmu, demonstrēs dokumentālo filmu par laiku un kino "To atceras tikai vilcieni", pulksten 20.30 aicinās uz ansambļa "Vīzija" priekšnesumu, savukārt pulksten 21 – erudīcijas spēli "Rit laika rats". Papildināt kultūras vēstures zināšanas varēs, apskatot izstādes "Edvīns Kalnenieks. Pusgadsimts Jelgavas teātrī", “Elzai Radziņai 100” un Baltkrievijas muzeja "Mir" vēdekļu izstādi.

Ceturtdien Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas filiālē atklāta ekspozīcija “Mazā metāla sirds”. Ekspozīcija veltīta mazbānīša vēsturei Latvijā, un to varēs vērot arī Muzeju naktī, tāpat kā būs iespēja skatīt 1987. gada videofilmu “… bet vilciens brauc” un filmas tapšanas aizkadra notikumus Jelgavas depo. Sestdien pulksten 19, 20 un 21 muzejā izskanēs akordeonistes Maritas Karpas muzikālais priekšnesums, savukārt pulksten 21.30 notiks pieslēgšanās Dzelzceļa muzejam Rīgā, kur tiks demonstrēta filmas “Tvaika vilnis” pirmizrāde.

Ceļot laikā un iejusties 20. gadsimta Jelgavā varēs Svētās Trīsvienības baznīcas tornī – tur būs iespēja vērot, kā, laikam ejot, mainījušies Jelgavas pilsētas skati, un ekspozīcijā izzināt Latvijas Valsts prezidentu dzīvesstāstus, Jelgavas simbolus, nozīmīgākos pilsētas vēstures notikumus un Zemgales tautastērpa rakstus. Savukārt konferenču zālē apmeklētājus sagaidīs īpaši sagatavota vēstures telpa, kurā bilžu stāstā par Sv.Trīsvienības baznīcu varēs apskatīt tās vēsturi no pirmsākumiem līdz 1944. gadam, kad to nopostīja, un uzzināt, kā pēc vairāk nekā pusgadsimta atdzimis baznīcas tornis. Jāpiebilst, ka skatu laukumā no 37 metru augstuma būs iespēja vērot arī mūsdienu naksnīgo Jelgavu.

Muzeju naktī atvēlēt laiku ne tikai vēstures izziņai, bet arī dziesmām, dejām, radošām nodarbēm, teātrim un mākslai jelgavniekus aicina Jelgavas pils. Visa vakara garumā pils gaitenī varēs skatīties dokumentālo filmu “Jelgavas pils – laikmeta spogulis”, vēlāk pārbaudot zināšanas virtuālā spēlē par Jelgavas pili, gaida arī citas aktivitātes un muzikāli priekšnesumi.

Savukārt LLU Studentu teātrī no pulksten 22 līdz 24 rādīs jumta vīziju “Divi maija vakari 2017”, kas veltīta pirmajam Starptautiskajam universitāšu teātru festivālam Jelgavā.

Laika ratu Muzeju naktī iegriezīs arī Jelgavas pilsētas bibliotēka. Pasākumā apmeklētājus iepazīstinās ar grāmatu izstādi par mūzikas vēsturi, savukārt fonā varēs ieklausīties Karlīnes Ivānes vijoles spēlē. Turpinot muzikālo tēmu, notiks interaktīva darbošanās ar vinila skaņuplatēm, bet, iestājoties tumšākam laikam, tam pievienosies ēnu teātris, un ļauties improvizācijām varēs arī skatītāji. Būs skatāma arī izstāde par grāmatas vēsturi, pasta un dzelzceļa attīstību, kā arī īpaša fotokolāža, kurā attēlotas bibliotekāru gaitas no bērnības līdz mūsdienām. Turpinājumā norisināsies erudīcijas konkursi “Atrodi katalogā” un “Laika rats Jelgavā”. Bibliotēkas telpās darbosies arī laika mērs, kas interesentiem palīdzēs sevi izmērīt senajās mērvienībās.

Pirmo reizi Muzeju naktī piedalīsies Jelgavas Mākslas skola, kas sarūpējusi atraktīvas nodarbes bērniem un jauniešiem. Skola, kuras gaiteņus rotās audzēkņu radītas instalācijas, no pulksten 19 līdz 22 aicina uz mākslinieka Raimonda Līcīša darbu izstādi un bērnu radošās darbnīcas “Sajūtu istaba” audzēkņu vizuālo darbu “Meža alas” un “Teātris” apskati. Savukārt mazos jelgavniekus vakarā sagaidīs desmit neparasti stāsti, kuri ar skolotājas Ilzes Emses-Grīnbergas palīdzību tapuši par animācijas filmām.

Pieaugušo auditoriju šogad uzrunās māksliniece Valērija Kravale, kura rīkos psihodēlisko vakaru Zemgales prospektā 9. Septiņās zālēs būs mākslinieces fotogrāfijas, zīmējumi un instalācijas, bet par muzikālo daļu rūpēsies rokgrupa “Spāre” un vokāliste Madara Murņikova. Šis pasākums būs par maksu, ieeja – divi eiro. Pārējie Muzeju nakts pasākumi, kā jau pienākas, bez maksas.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Citas ziņas