Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lasītāju konkursā klēpjdatoru laimē jelgavniece 1

«Man nekad nav veicies konkursos un saņemt balvas, kas vērtīgākas par zobu birstīti,» atklāj konkursa «Nāc uz savu bibliotēku un laimē datoru!» uzvarētāja un bibliotēkas «Pārlielupe» lasītāja Maija Neikšāne, kura šovakar ieguva portatīvo datoru.

Maija bija pareizi atbildējusi uz visiem konkursa jautājumiem, un viņas stāstu par savu bibliotekāri Venerandu Godmani žūrija novērtēja ar augstāko atzīmi. Visgrūtākais jaunietei šķitis jautājums par Ilmāra Briča publicitāti 2003.gadā. Pie šī atbildes meklēšanas pavadītas divas stundas.Piedalīties Maija nolēmusi, jo labprāt iesaistās līdzīgos pasākumos un arī viņas ikdienas darbs saistīts ar informācijas meklēšanu datu bāzēs, kas šajā gadījumā bija liela priekšrocība.Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas filiāles «Pārlielupe» vadītāja V.Godmane vērtē, ka jautājumi bijuši nevis grūti, bet piņķerīgi. Savukārt valsts aģentūras «Kultūras informācijas sistēmas» sabiedrisko attiecību speciāliste Ilma Birzniece norāda, ka, lasot stāstus, bijusi pamanāma ļoti iepriecinoša tendence - jauno tehnoloģiju izmantošana bibliotēku ikdienā.Konkursā piedalījās gandrīz 500 lasītāji no nepilnām 100 bibliotēkām visā Latvijā. 27 konkursa dalībnieki atbildēja pareizi uz visiem jautājumiem, iegūstot augstāko punktu skaitu, bet izšķirošais bijis stāsts par savu bibliotekāru.No Jelgavas rajona piedalījās 22 lasītāji no sešām bibliotēkām - «Pārlielupes», Glūdas pagasta Bramberģes bibliotēkas, Svētes pagasta Jēkabnieku bibliotēkas, Kalnciema pilsētas bibliotēkas, Līvbērzes pagasta un Vilces pagasta bibliotēkām. Trīs dalībnieki no Jelgavas rajona - Sindija Zēberga, Artūrs Neikšāns un Maija, atbildot uz konkursa jautājumiem, ieguvuši maksimālo iespējamo punktu skaitu.Pasākuma mērķis bija bibliotēku apmeklētājiem ļaut vairāk uzzinātu par plašajām iespējām, ko bibliotēkās sniedz dators, internets un elektroniskie uzziņu resursi, kā arī lai pilnveidotu lasītāju prasmi meklēt un atlasīt nepieciešamo informāciju.Konkursu rīkoja SIA «Lursoft IT» un valsts aģentūra «Kultūras informācijas sistēmas». Piedalīties varēja tikai bibliotēku reģistrētie lasītāji, kuriem bija jāmeklē atbildes uz jautājumiem «Lursoft» laikrakstu datubāzē un jāuzraksta stāsts par, viņuprāt, labāko, atsaucīgāko un profesionālāko bibliotekāru.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Veneranda

Gribēju precizēt: Asnate bija viena no 27 konkursa finālistiem,kuri ieguva maksimālo punktu skaitu, taču par stāstu ieguva vienu punktu mazāk nekā Maija, tāpēc tiešām viņa bija ļoti tuvu uzvarai. Sindija labi startēja, taču nedaudz pietrūka, lai iegūtu maksimālo punktu skaitu, varbūt tas izdosies nākamreiz. Visu finālistu stāstus par savu bibliotekāru var izlasīt http://www.news.lv/konkurss/.

pirms 12 gadiem, 2008.03.11 23:22

Citas ziņas