Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Lediņu» vasaras nometne – jau 11.reizi 2

Smiekli, čalas, jautrība un optimisms «Lediņos» valda visu vasaru - tur jau vienpadsmito gadu norisinās nometne, kas šonedēļ pulcējusi 101 dalībnieku. Katru nedēļu Bērnu un jauniešu centra «Junda» piedāvātajās aktivitātēs pārsvarā iesaistās bērni no Jelgavas, Dobeles un Ozolniekiem, un šonedēļ viņiem pievienojušies trīs apmaiņas skolēni.

Atšķirībā no citiem gadiem, kad dalībnieki mācījās pirmajā līdz septītajā klasē, nometnes tiek rīkotas pirmo līdz ceturto klašu skolēniem. Uzņemti tiek arī tie, kuri skolas gaitas sāks tikai šogad. Nometnes «Lediņi» vadītāja Inese Beče «Ziņām» skaidro, ka vecuma grupa ierobežota uzvedības problēmu dēļ: «Lielākajiem bērniem ir nepieciešamas cita veida aktivitātes, viņiem intereses jau ir savādākas.»No peldēšanas līdz vēderdejāmLaikā, ko skolēni pavada «Lediņos», tiek piedāvāts ļoti plašs nodarbību spektrs - līnijdejas, breiks, peldēšana, keramika, dažādi sporta pasākumi, ādas plastika un pat vēderdejas. Par bērnu nodarbinātību rūpējas «Jundas» pedagogi, seši skolotāji, brīvprātīgie darbinieki un citas piesaistītās personas. Mazā dalībniece Everita no visām aktivitātēm visvairāk iecienījusi baseinu, savukārt Marks «Ziņām» pastāstīja, ka viņam visvairāk patīk spēlēt futbolu, lēkāt pa batutu un peldēt.Nometnē Latvijas vasaras priekus izbauda arī trīs apmaiņas skolēni - Amālija no Armēnijas, Jans no Čehijas un Andželika no Francijas.Amālija, kura Latvijā pavada veselu gadu, «Ziņām» atklāja, ka visvairāk viņai patīk gulēt šūpuļtīklā, baudīt apkārtni un sapņot.«Vienīgi, līt varētu mazāk,» piebilda meitene. Viņai prieku sagādā arī latviešu bērni, kuri «izskatās pēc maziem eņģelīšiem ar blondiem matiem un zilām acīm».Sporta un tūrisma noskaņāsNometnes «Lediņos» tiek rīkotas tematiski. Tā, piemēram, iepriekšējās nedēļas tēma bija veltīta aktieriem un dejotājiem, savukārt pašreizējā nometne tiek pavadīta profesiju, tūrisma un sporta noskaņās, «Ziņām» stāsta nometnes vadītājas vietniece Kristīne Kotāne.Attiecīgi tēmai tiek veidoti pasākumi un pielāgotas rotaļas - otrdien bērni devās «ceļojumā» uz izstādes atklāšanu Jelgavā pie «VIVO centra», savukārt turpmākajās dienās paredzēts neliels pārgājiens.Īpašs pasākums notiks naktī no ceturtdienas uz piektdienu - «Nakts piedzīvojumi». Skolēniem būs iespēja izbaudīt naksnīgas atrakcijas, tajā skaitā iešanu uz mežu. Pēcāk mazie varēs plunčāties izgaismotā, apsildāmā baseinā, kā arī palikt «Lediņos» pa nakti - gulēt teltīs, uz siena vai klasēs. Piektdien paredzēta vecāku diena, kad bērni atrādīs pieaugušajiem visu to, ko nedēļas laikā iemācījušies. Izglītojošu aktivitāšu «Lediņos» netrūkst, tomēr I.Beče norāda, ka nometnē galvenais ir atpūta.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

aa... -- lasi, kas rakstīts "Nometnē Latvijas vasaras priekus izbauda arī trīs apmaiņas skolēni - Amālija no Armēnijas, Jans no Čehijas un Andželika no Francijas.
Vai tiešām skolēni, aa??? Amālijai ir 20mit gadi.. iesēdējusies skolas solā, ne aa?? ;P

pirms 11 gadiem, 2008.07.01 20:13

alise

Ļoti neprecīzs teksts!! Nebūšu sīkumaina, bet šis gan ir jāuzraksta.. Noskaidrot, kad tad īsti ir vecāku diena - vai TIEŠĀM katru piektdienu?? Un vai apmaiņas cilvēki ir skolēni vai citu valstu ausgtskolu studenti-brīvprātīgie??

pirms 11 gadiem, 2008.07.01 14:27

Citas ziņas