Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ledus skulptoriem panākumi Magadanā

Jelgavas Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla direktors Mintauts Buškevics un tēlnieks Kārlis Īle nupat atgriezušies no Magadanas (Krievijā), kur no 21. līdz 26.decembrim piedalījās Starptautiskajā ledus skulptūru festivālā «Magadanas kristāls». Žūrijas komisija K.Īles un M.Buškevica veidotajai četrus metrus augstajai skulptūrai «Ziemeļblāzmas deja» piešķīra otro vietu.

Kā informē Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūras «Kultūra» projektu vadītājs Ivars Pirvics, Magadanas festivālā piedalījās 13 komandas, kas veidoja skulptūras par tēmu «Ziemas fantāzija».Tēlnieks Kārlis Īle skulptūras veido no akmens, metāla, koka, ledus un smiltīm. Vairākkārt piedalījies Jelgavas Starptautiskajā ledus skulptūru festivālā, bet 2008.gadā ieguvis pirmo vietu. Strādājis par pasniedzēju Kankanpā mākslas institūtā Somijā, bijis vairāku žurnālu mākslinieciskais redaktors. 2004.gadā organizējis neatkarīgo Ziemeļvidzemes ledus skulptūru festivālu «Zemes tauki». Piedalījies Pedvāles brīvdabas mākslas muzeja projektos. 2007.gadā bijis simpozija vadītājs starptautiskajam tēlniecības simpozijam Biksērē.Savukārt M.Buškevics, kurš jelgavniekiem pazīstams arī kā aģentūras «Kultūra» direktors, desmit gados uzkrājis pieredzi ledus festivāla organizēšanā un nolēmis pats beidzot izmēģināt skulptūru veidošanu.Kā iepriekš ziņots, nākamgad Jelgavā no 9. līdz 15.februārim notiks jau vienpadsmitais Starptautiskais ledus skulptūru festivāls, kura tēma - «Mīlas galaktika». Pieteikumi tika saņemti no 42 māksliniekiem, bet dalībai festivālā žūrijas komisija apstiprinājusi 15 komandas no deviņām valstīm - Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Nīderlandes, Īrijas, Lielbritānijas, Austrijas, ASV un Ungārijas. Balvu fonds - 5900 eiro.Skatītāji mākslinieku radītajā «Mīlas galaktikā» varēs ieskatīties festivāla noslēgumā, kas notiks 14.februārī, Sv.Valentīna dienā, Hercoga Jēkaba laukumā Jelgavā.

Pievieno komentāru

Citas ziņas