Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mācīs lietuviešu valodu 2

Jelgavas Lietuviešu biedrība sadarbībā ar pašvaldību aicina pieteikties lietuviešu valodas kursiem, kas ar jauno mācību gadu notiks Jelgavas Reģionālajā pieaugušo izglītības centrā.

Pēc okupāciju izraisīta pārtraukuma lietuviešu valodu Jelgavā atsāka mācīt 1989.gadā, kad tika izveidota Lietuviešu biedrība.«Atmodas laikā, kad cilvēkiem cēlās nacionālā pašapziņa, valodu gribēja mācīties daudzi. Kursos strādāja pat trīs lietuviešu valodas skolotāji. Tagad šo darbu daru viena pati, taču skolēni ir,» teic skolotāja Janīna Skaruliene. Deviņus gadus vecā Veronika Mirzajanova stāsta, ka viņai patīk mācīties lietuviešu valodu, turklāt tā ir viņas mātes valoda. Veronikas vecākā māsa Irēna mācību kursu pabeigusi, tomēr labprāt piedalās lietuviešu sabiedriskajos pasākumos. Kursu mācību programma paredzēta trim gadiem un trim vecuma grupām - pirmsskolas, skolēnu un pieaugušajiem. Katru gadu kursu dalībnieki dodas ekskursijās uz Lietuvu. Vasarās pa kādam Jelgavas skolēnam piedalās divu nedēļu lietuviešu valodas nometnē, kas tiek organizēta kaimiņvalstī. Bērni un jaunieši, kuri vēlas pieteikties lietuviešu valodas mācībām, aicināti uz tikšanos 6.septembrī pulksten 10 Jelgavas pašvaldības Sabiedrības integrācijas birojā Pulkveža Brieža ielā 26. J.Skaruliene pēc izglītības ir skolotāja, un viņa trīspadsmit gadus nostrādājusi sākumskolā Jonišķos. 1971.gadā pēc pārcelšanās uz dzīvi Jelgavā viņa no skolas aizgāja un ir gandarīta, ka, atjaunojoties Baltijas valstu neatkarībai, atkal var darīt savu iemīļoto darbu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Citas ziņas