Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Mājas kārtībā» tvertie mirkļi

Valgundes novada Informācijas, kultūras un sporta centrā «Avoti» vēl nedēļu būs apskatāma fotomākslinieka Aivja Šmuldera deviņpadsmitā personālizstāde «Melnbaltie portreti».

«Šoreiz esmu izstādījis 25 savu ģimenes locekļu fotogrāfijas, no kurām 23 kopētas no digitālajiem uzņēmumiem. Izmantojot datorprogrammas «Photoshop» iespējas, tās izskatās graudainas, it kā būtu kopētas no filmām,» stāsta mākslinieks.Darbi tapuši galvenokārt pēdējos divos gados turpat Valgundes novada Zeltiņos - mežsarga mājās, kas jau gandrīz simts gadus pieder Šmulderu dzimtai un kurās jau vairāk nekā desmit gadus dzīvo mākslinieks. Fotoaparāts māksliniekam parasti ir pa rokai, un bieži viņš paspēj notvert mirkļus, kuros caur sadzīvisku situāciju jūtama bērna daudzkārt vēl atklājamā pasaule, kā arī pieaugušo dzīves filosofija. Jāpiebilst, ka meža ieskautajos Zeltiņos bieži bango bērnu prieks, ko rada četras mākslinieka mazmeitas.Izstāde tika atklāta «Avotu» piecu gadu jubilejā, autors uz to gan nebija ieradies. Aivis Šmulders pēc dabas ir kluss un samērā reti redzams sabiedrībā, taču ar saviem darbiem piedalās izstādēs jau no sešdesmitajiem gadiem, sevišķi darbojoties fotoklubā «Rīga». Pērn ar kolekciju «Jumti un ainavas» (arī šīs fotogrāfijas lielā mērā bija uzņemtas «mājas kārtībā» turpat Zeltiņos) A.Šmulders kļuva par Latvijas Fotogrāfijas gada balvas laureātu. Kā stāsta «Avotu» vadītāja Janīna Kristiņa, Valgundē šī ir jau trešā Zeltiņu saimnieka izstāde, un tā lieliski iederas valsts 90 gadu jubilejas gaidās.

Pievieno komentāru

Citas ziņas