Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mākslas skola viesos pie Alunāna

Atzītu gleznotāju darbu kopijas, pašu iztēlotu vai atmiņā glabātu ainu atveids gleznās, plakāti un citi vizuālās mākslas izteiksmes veidi pārstāvēti Jelgavas Mākslas skolas audzēkņu darbu izstādē, kas atklāta Ā.Alunāna memoriālajā mājā.

Aplūkojami Induļa Landaus un Ilizanes Grīnbergas vadībā tapušie pagājušā gada diplomdarbi, kā arī šā gada mācību tēlniecības darbi, kas veidoti mācībstundās pie Nellijas Skujenieces.Uz izstādes atklāšanu bija ieradušies Mākslas skolas pirmklasnieki, kas to kopīgi aplūkoja, klausoties skolotāja I.Landaus stāstījumā par darbu tapšanu.«Parasti viegli nekas nedodas rokā,» atzina pedagogs, komentējot audzēkņu radošos pūliņus. «Un tā ir arī ar diplomdarbiem, kuru darināšanai atvēlēts pusgads. Bet - jo lielāka cītība un pacietība, jo labāks rezultāts.»Kā piemēru viņš minēja gleznu kopēšanu, kas mēdz būt ārkārtīgi smalks un darbietilpīgs process. Bet izstādē aplūkojami arī šā sūrā darba augļi, kas izpelnījušies augstāko novērtējumu.«Nejautājiet, kas man par to, ko daru, būs te un tagad. Ābele aug un augļi ienākas lēni. Tāpat arī dzīve tikai pēc laika darbu atalgos ar gandarījumu par iegūtajām prasmēm. Galvenais - nevajag žēlot sevi tam ko, jūs mīlat, gribat darīt,» audzēkņus mudināja skolas direktore Anda Stankeviča.Viņa atgādināja, ka sadarbība ar Alunāna māju Mākslas skolai ir sena un izstādes viņi te mēdz rīkot pat vairākreiz gadā. Muzeja vadītāja Maija Matisa piebilda: pa šo laiku muzejnieki pat iemācījušies paskaidrot, kā Mākslas skolā var iestāties, jo arī gados jauno apmeklētāju interese, nereti pat izbrīns par izstādēs redzamo, sastopama itin bieži. To, ka viņu gadījumā skolas izvēle nav nejauša, apliecināja jauno audzēkņu interese par darbu tapšanas tehniskajām detaļām un spēja novērtēt izpildījuma prasmi.

Pievieno komentāru

Citas ziņas