Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mākslinieki svin pavasari

Ģ.Eliasa muzejā atklāta gadskārtējā Jelgavas mākslinieku darbu izstāde «Pavasaris 2008» - veltījums Mākslas dienām, ko Izstāžu zālē varēs apskatīt līdz 11.maijam.

Laiks kopš pagājušā pavasara Jelgavas māksliniekiem bijis darbīgs, un vairāki lieli notikumi gaidāmi arī šogad. Taču, kā piektdien pilsētas muzejā atzina Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) Jelgavas organizācijas vadītājs Māris Brancis, tas viss nemazina nule atklātās izstādes - pilsētas mākslas dzīves gadskārtējā pārskata nozīmīgumu. Muzeja direktores vietniece Marija Kaupere piebilda - «Pavasaris 2008» zīmīgs arī ar to, ka šogad jelgavnieki Mākslas dienu ekspozīciju sarīkojuši pirmie. No 48 LMS Jelgavas organizācijas dalībniekiem izstādē šoreiz piedalās 30.Viskuplāk, kā allaž, pārstāvēti gleznotāji, plašs un daudzveidīgs ir keramiķu veikums, materiālu un žanru dažādība vērojama tekstilmākslas darbos un skulptūrās. Grūti gan pateikt, ar ko šī izstāde atšķiras no iepriekšējām. Manuprāt, galvenais ir tieši nemainīgais - tas, ka turpinām apliecināt augstu profesionalitāti un paust katrs savu pasaules redzējumu, sacīja LMS Jelgavas organizācijas vadītājs.Atklāšanu, kur piedalījās lielākā daļa darbu autoru, ar savu klātbūtni to bija pagodinājusi gan pilsētas domes gan vairāku pašvaldības kultūras iestāžu vadība. Maz nebija arī citu sveicēju un vienkārši apmeklētāju, kuru vidū vieni no uzticīgākajiem jaunu izstāžu skatītājiem ir muzeja darbinieki.«Priecājos par mīlestību pret mākslu,» izstādes kopiespaidu smaidot pauž muzeja speciāliste Janīna Šūberte.Jautāta par atmiņā paliekošākajiem atsevišķajiem novērojumiem, viņa min pāreju no simboliskākas, nosacītākas, abstraktākas izteiksmes formas uz reālistiskāku Ivara Klapera un Gunta Švītiņa darbos.M.Brancis uzsver - ne mazāk svarīgs, kā jauns skatījums, ir jaunu dalībnieku piepulcēšanās, un pauž prieku, ka, piedaloties izstādē, iesaistīšanos Jelgavas mākslinieku organizācijā apliecina Mākslas akadēmijas stikla nodaļas studente Laura Vizbule. Ar darbu eksponēšanu tika pieminēts šogad mūžībā aizgājušais gleznotājs Pāvils Lūciņš.

Pievieno komentāru

Citas ziņas