Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Muzejs atjaunina pastāvīgo ekspozīciju

Pilsētas vēstures zālē Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja otrajā stāvā durvis vērusi pastāvīgā ekspozīcija, kas vēsta par mūsu pilsētu 19. un 20.gadsimtā, jaunā versijā.

Kā stāsta muzeja direktores vietnieks zinātniskajā darbā Gints Putiķis, hronoloģiski šī izstāde turpina pirmajā stāvā aplūkojamās. Tā vēsta par Jelgavu 19.gadsimtā, kas saistās ar saimnieciskās un kultūras dzīves uzplaukumu un latviešu nacionālās pašapziņas nostiprināšanos. Ekspozīcija izved skatītāju cauri Jelgavai, kuras arhitektonisko veidolu iznīcināja Otrais pasaules karš, un ļauj pakavēties arī pie padomju režīma valdīšanas gadu liecībām.Vidi un tradīcijas, kultūru, sabiedrisko dzīvi un sadzīvi miera, kara un pēckara laikā ilustrē mākslas un sadzīves priekšmeti, iespieddarbi, tērpi, kareivja ekipējuma daļas un citi eksponāti - pavisam ap 800 vienību - no muzeja krājuma.Jaunums ir ne tikai apskatāmās lietas, bet arī izstādes iekārtojums. Zāle sadalīta astoņos tematiskos sektoros, un to papildina atraktīvs centrālais elements: norādes uz ekspozīcijas daļām uzmontētas uz afišu staba, kas aplīmēts ar seniem sludinājumiem un aplūkojamā laikposma norišu kopsavilkumiem.Daļa vitrīnu ir no iepriekšējās ekspozīcijas, kas šajā telpā bija apskatāma līdz remontam. Jauniegādātās skapjveida vitrīnas arī ir vienīgais prāvākais naudas tēriņš izstādes aprīkojuma atjaunināšanā.«Starp šādām ekspozīcijām citu pilsētu muzejos mūsējā izceļas ar to, ka bija jābūt ļoti taupīgiem. Pieticīgus līdzekļus ieguvām no Kultūrkapitāla fonda, un iztikām gandrīz bez pašvaldības papildu finansējuma,» bilst muzeja direktore Gita Grase.

Pievieno komentāru

Citas ziņas