Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mūziku mācīs pēc jaunas metodikas

Turpinot tradīciju ieviest jaunas izglītošanās metodes mūzikas jomā, Jelgavas Eksperimentālā mūzikas studija nolēmusi spert nākamo soli un sākt bērnu apmācību klavierspēlē, izmantojot mūsu valstī pagaidām vēl reti sastopamu, Šinici Suzuki vārdā nosauktu metodiku.

Kā nozīmīgākos tās elementus studijas vadītāja Tamāra Gžibovska min instrumenta spēles iemaņu apguvi pirms nošu teksta mācīšanās (pēc principa «vispirms runāt, tad lasīt»), agrīnu apmācību, kas tiek sākta, kad bērns vēl ir tikai 3 - 4 gadus vecs, mācību procesa individualizāciju un arī aktīvu vecāku līdzdalību šajā procesā.«Kā alternatīva tradicionālajai apmācībai tā var nodrošināt muzikālās uztveres, dzirdes priekšstatu, radošās iztēles attīstību un attieksmes veidošanos kā primāro pamatu turpmāko mūzikas instrumenta spēles iemaņu, prasmju un zināšanu apguvē,» vēl dažas priekšrocības uzskaita studijas vadītāja.Balstoties uz dažādās valstīs gūto pieredzi, nolemts ar 1.septembri Eksperimentālajā mūzikas studijā sākt pilotprojektu - klavierspēles apmācību pēc jau minētās Suzuki metodes, bet tālākā perspektīvā iecerēts rīkot seminārus par šo tēmu, pieaicinot pieredzējušus pasniedzējus ar augstu profesionālo līmeni, kā arī veikt klavierspēles skolotāju apmācību. Pie viena jāņem vērā, ka minētās metodikas izmantošana nebūt nenozīmē pielāgošanos kādam starptautiskam standartam, tieši otrādi - kā atklāj T.Gžibovska, Suzuki metode ir elastīga, pielāgojama katras valsts nacionālajām īpatnībām, tādējādi ļaujot bagātināt pamatrepertuāru arī ar etniskiem muzikālajiem elementiem, tajā skaitā latviešu tautas mūzikas apdarēm.Lai pieteiktos Suzuki klavierspēles apmācības programmā, interesenti tiek gaidīti Eksperimentālajā mūzikas studijā Jelgavā, Filozofu ielā 5, 1.septembrī no pulksten 11 līdz 18. Savukārt pirmā tikšanās ar nākamo audzēkņu vecākiem un tuvāka iepazīšanās ar Suzuki filozofiju paredzēta 5.septembrī pulksten 18. Sīkāku informāciju var saņemt, zvanot pa tālruni 26301941 vai rakstot uz e-pasta adresi: tamara.gzibovska@inbox.lv .

Pievieno komentāru

Citas ziņas