Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No klasikas uz latīņu ritmiem

Piektdien Doma laukumu tricina tauru skaņas - jau no pulksten 12 līdz pat vēlam vakaram tur norisinās Dziesmu svētku pūtēju orķestru dižkoncerts, kurā piedalās labākie kolektīvi no visiem Latvijas novadiem.

Uzcītīgākie vēl var paspēt uz Zemgales novada pūtēju priekšnesumu, kas sāksies pulksten 16. Virsdiriģents Raitis Ašmanis pastāstīja, ka zemgalieši speciāli šim notikumam iestudējuši divu stundu programmu, kas gatavota jau divus gadus.«Būs gan Zemgales klasiķa - Gunāra Ordelovska - skaņdarbi, gan pasaules klasika - Hendelis, Pučīni, Johans Štrauss,» sacīja diriģents.Netrūkšot arī maestro Raimonda Paula skaņdarbu un paša Raita aranžējumu. Zemgales novada pūtēji būs vienīgie, kas uzstāsies kopā diviem izciliem solistiem - Nacionālā simfoniskā orķestra koncertmeistars Raimonds Ozols spēlēs vijoles solo R.Ašmaņa aranžētajā skaņdarbā «Žalūzijas», bet Viesturs Jansons dziedās populāro Kalafa āriju no D.Pučīni operas «Turandota» - «Nessun Dorma».Zemgaliešu koporķestra skanējumu kuplina gan paša R.Ašmaņa vadītais pūtēju orķestris «Jelgava», gan Jelgavas rajona orķestris diriģenta Agra Celma vadībā.Bet tiem, kas nepaspēs uz piektdienas dižkoncertu, der atgādināt, ka sestdien pulksten 14 Vērmanes dārzā R.Ašmanis muzicēs kopā ar citu savu lolojumu - Jelgavas bigbendu. Paredzēta stundu gara programma latīņu ritmos.

Pievieno komentāru

Citas ziņas