Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nolīst dziesmotais «Atmiņu lietus» 6

Sapulcinot jaunus un vecus, dziedātājus un klausītājus, Jelgavas kultūras namā aizvadītas mīļas, reizē skumjas, taču ļoti skanīgas stundas, dziedot slavenās latviešu estrādes dziedātājas, sauktas arī par Jelgavas brīnumu, Noras Bumbieres savulaik izpildītās dziesmas.

Izdziedāt mākslinieces savulaik tautā nestās dziesmas uz skatuves kāpa N.Bumbieres fonda rīkotā vokālistu konkursa dalībnieki un tautā labi zināmi un iemīļoti mūziķi.Koncerts iesākās, jaunajam talantam Edijam Jurēvicam nedaudz neierastā izpildījumā nodziedot «Dūdieviņu». Citu skanējumu populārajām dziesmām piešķīra arī Ketija Agarska, Linda Čima, Nauris Rolavs un Elīna Kļaviņa.Starp labi zināmām dziesmām deju studija «Soul Sisters» uz skatuves sniedza priekšnesumu «Es gribu dejot bugi» remiksētās versijas ritmos, kas nedaudz atraisīja arī klausītājus. Dināra Stundiņa dziedātā «Undīne» izpelnījās jau manāmākas publikas ovācijas, bet koncerta pirmo daļu noslēdza Marta Kukarane (Vanilla).Gunāra Freidenfelda «Saules rīts» Daigas Petkevičas skanējumā izpelnījās pat atkārtojumu. Tas nozīmēja, ka publika ir labi «iesildīta», un varēja sākties ne tikai «bugi», bet arī sadziedāšanās. «Kam jums solisti, ja paši tik labi dziedat?» šādu uzslavu saņēma klausītāji, kas pievienojās spēcīgās, skanīgās balss īpašniekam Žoržam Siksnam, dziedot skanīgo «Muļķe sirds». Te nu publika varēja uzgavilēt gan viesim, gan sev. Neapšaubāmi, klasika izpelnījās vēl varenākas ovācijas. Aplausu ritmos, kas aicināja nepamest skatuvi, nodziedājis pāris rindiņas no «Genovevas» un «Sirdij nevajag skaitu», Ž.Siksna ar humoru veikli atrunājās: «Ziniet, vecums nenāk viens, tas nāk ar skrelozi. Tāpēc vairāk dziesmu es nezinu!»Līdzi dziedāšanu un dzīvīgu publiku otrpus skatuvei saņēma arī Ojārs Grīnbergs, Normunds Jakušonoks, Ira Krauja un, protams, N.Bumbieres ilggadējais skatuves partneris Viktors Lapčenoks. Kādā brīdī manāms, ka arī klausītāji ir iedziedājušies, par ko neizpalika arī uzslavas no pašiem māksliniekiem. Mūžam jaunais V.Lapčenoks atnācēju rindās ir izraisījis ne vien ovācijas, bet arī ļoti pacilātas sajūtas.«Pēc Noriņas sapratu, ka nekāda dziedāšana duetā vairs nesanāks. Bet tomēr ir viens cilvēks, kuram es uzticos,» pēc šiem mākslinieka vārdiem uz skatuves atgriezās un vairākas dziesmas nodziedāja arī koncerta rīkotāja, N.Bumbieres fonda dibinātāja un mākslinieces māsa Māra Zustrupa. Par muzikālo pavadījumu visa vakara garumā gādāja Dināra Stundiņa vadītā grupa «Deficīts».Tā kā «Dūdieviņš» trešdienas vakarā bija sadūdojis ne tikai atmiņu lietu, bet arī nokrišņus, koncerts no Uzvaras parka tika pārcelts uz kultūras namu, taču tas nebūt netraucēja izbaudīt skaisto pasākumu. Kāds vecākās paaudzes klausītājs atklāja, ka koncerta laikā nobirdinājis pat asaru, un par līdzīgām emocijām stāstīja ne viens vien. Var droši sacīt, ka šie bija kā Jelgavas mazie sadziedāšanās svētki.Visam labajam reiz pienāk beigas, arī koncertam, bet viss nāk un aiziet tālumā, un sākas viss no gala, jo katrs no šī koncerta sev līdzi paņēma pozitīvas emocijas un lielisku noskaņojumu.Visi koncerta ienākumi paredzēti N.Bumbieres piemiņas akmens izveidei. Tā maketu un iecerēto atrašanās vietu kartē pasākuma laikā ikviens varēja apskatīt kultūras nama foajē.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Dagnija

Brīnišķīgs koncerts! Viens no retajiem, kurā varēja klausīties un baudīt DZIESMAS, ĪSTAS, nesamākslotas, nepārveidotas, bez šoviem un lieka skaļuma, toties ar sirdspukstiem un dvēseli! Paldies koncerta organizētājiem un māksliniekiem, kas sagādāja šo patiešām neaizmirstami jauko vakaru!

pirms 11 gadiem, 2008.08.21 20:42

Maija

Koncerts bija ļoti jauks, emocijas ļoti pacilātas..
Tiešām PALDIES Mārai par koncerta organizēšanu..:)
Pasakaini pavadīts vakars!:)

pirms 11 gadiem, 2008.08.21 10:13

Dzintars

paldies organizatoriem un, protams, māksliniekiem par neaizmirstamo vakaru!!! Varam lepotes, ka esam dziedātāju tauta, skanējums ar lielām emocijām!!

pirms 11 gadiem, 2008.08.21 09:13

Ainārs

Koncerts bija patiesi jauks, paldies Mārai, kas to organizēja! Arī publika bija nedzirdēti atsaucīga! Pieredzējušie mākslinieki vēl joprojām labā formā! No jaunajiem īpaši talantīgs, jau varošs un perspektīvs ir pianists Ivars( Viņš pavadīja "Dūdieviņu")

pirms 11 gadiem, 2008.08.21 08:26

marta

Ļoti skaisti idziedātas melodijas gan no jaunajiem, gan klasiķiem :) Vēlreiz aplausi!

pirms 11 gadiem, 2008.08.21 01:23

karogneseejs

Koncerts patiešām bija lielisks,paldies māksliniekiem par emocijām un iespēju līdzdziedāt

pirms 11 gadiem, 2008.08.21 00:02

Citas ziņas