Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noslēgumam tuvojas 10.Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls 3

Mūsdienu deju grupas «Benefice» horeogrāfiska versija par svētkiem ledus pilī sestdienas pēcpusdienā Hercoga Jēkaba laukumā atklāja 10.Starptautisko ledus skulptūru festivālu.

«Pirms desmit gadiem sākām ar diviem tēlniekiem un desmit skulptūrām. Šajā izstādē ir vismaz četrdesmit pieci darbi, ko veidojuši mākslinieki no 11 valstīm,» festivāla progresu atklāšanā uzsvēra Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūras «Kultūra» direktors Mintauts Buškevics.Viņš aicināja jelgavniekus lepoties ar festivālu, par kuru «runā visā Latvijā» un ko apskatīt šurpu dodas ļaudis arī no kaimiņvalstīm. Ironiski atzīstot, ka vienīgi aukstumu organizatori sarīkot nevar, M.Buškevics uzsvēra, ka rīkotāji darījuši visu, kas bijis viņu spēkos, lai paildzinātu īslaicīgā materiāla skulptūru mūžu februārim neparasti siltajos laikapstākļos.Kā jau tas bija sagaidāms, sestdienas gaitā siltais laiks turpināja pamazām mainīt eksponēto skulptūru apveidus, bet dažiem mazajiem darbiem pēcpusdienā siltums jau bija nodarījis visai ievērojamus bojājumus. Tūkstošos bija mērāms to cilvēku skaits, kas skulptūru parku bija paguvuši apskatīt līdz festivāla oficiālajai atklāšanai, bet pēcpusdienā apmeklētāji vēl neveidoja tādu drūzmu, kā pagājuša gada festivāla atklāšanas vakarā. Taču jau ap pussešiem, kad bija satumsis un sākās skulptūru izgaismošana, apmeklētāji laukuma celiņus ap ledus darbiem pārpildīja līdz pēdējai iespējai.Festivāla atklāšanā apbalvoja arī svētku jubilejai veltītā skolēnu zīmējumu konkursa veiksmīgāko darbu autorus un aktīvākās skolas. Pastmarku kategorijā balvu saņēma Roberts Cukurs no Priekules Mūzikas un mākslas skolas, Lelde Zariņa no Smiltenes Mākslas skolas, Eduards Strautmanis no Svētes pamatskolas un Kristīne Savicka no Dundagas Mūzikas un mākslas skolas. Kā labāko svētku logo autorus sumināja pirmsskolas izglītbas iestādes «Saulītes rakari» audzēkni Miku Struvergu, Nauri Šulcu no Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas un Ilzi Iesalnieci no Dundagas Mākslas skolas. Skaistākās apsveikumu kartītes par Ledus skulptūru festivāla tēmu, žūrijasprāt, darinājuši Ričards Pabrūklis no Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas, Paula Dille no Priekules Mūzikas un mākslas skolas un Adrians Alenčiks no Jelgavas 4.pamatskolas.Par aktīvākajām skolām, kas saņēma saldējuma torti, atzītas Dundagas Mūzikas un mākslas skola, pirmsskolas izglītības iestāde «Saulītes rakari», Jelgavas 4.pamatskola, Smiltenes Mākslas skola, Dobeles Valsts ģimnāzija, Ozolnieku vidusskola, Teteles pamatskola un Svētes pamatskola. Ap divsimt dalībnieku no visas Latvijas - tā ir negaidīti liela atsaucība konkursam, piebilda M.Buškevics. Jubilejas tortes aizdegšanas un zīmējumu konkursa uzvarētāju sveikšanas pasākumā ar enerģisku sniegumu festivāla dalībniekus priecēja rokgrupa «Stone Step».

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Roy

Kad vakar ap pusnakti tur pabiju, man gan likās, ka ir pa smuko. Daudz ko vēl nevarēja ievērtēt, bet kopumā - glīti!

pirms 12 gadiem, 2008.02.09 20:29

O!

shish... jau no paša rīta biju. nekas dižs šogad tur nav, pietam jau dažas skulptūras paspēja izkust.

pirms 12 gadiem, 2008.02.09 20:27

Citas ziņas