Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par 100 latiem es...

Malkas grēda, lai ziemā būtu silti, velosipēds, lai palīdzētu vecmāmiņai, burkānu sēklas, lai izaudzētu burkānus un tos pārdotu tirgū, ziedojumu kastītes - tas viss redzams bērnu zīmējumos no konkursa «Kā gudri iztērēt 100 latus», kas izlikti apskatei tirdzniecības centrā «VIVO centrs».

Pirks jaunu divriteni1. - 4.klašu skolēniem organizētajā zīmējumu konkursā tika noskaidrota Latvijā dzīvojošo bērnu izpratne par naudas vērtību. Izstādē līdz 9.novembrim aplūkojami Zemgales reģiona 20 labākie zīmējumu un to apraksti.Tās atklāšanā ar 100 latu naudas balvu tika sveikti arī mūsu reģiona uzvarētāji - Roberts Vanags no Tukuma 2.pamatskolas 3.klases un Arvis Bērziņš no Vānes pamatskolas 2.klases (Tukuma rajons). Arvis arī saņēma specbalvu no portāla «draugiem.lv».«Es nopirktu jaunu riteni, jo man ar to patīk braukt. Esmu piedalījies riteņsacensībās «Bērnu rallijs» un velokrosā. [..] Varbūt, kad būšu liels, arī piedalīšos olimpiskajās spēlēs kā Māris Štrombergs. Tāpēc domāju, ka jauns ritenis man labi noderētu,» vēstulē, kas pielikta pie zīmējuma, raksta zēns. Viņš atklāj, ka par naudas balvu pirks minēto velosipēdu vai arī uzlabos jau esošo. Arvis piebilst, ka arī ikdienā labprāt zīmē dažādus zīmējumus.Savus favorītus izvēlējās arī «VIVO centrs» - simpātiju balvas saņēma Rimants Šveicars no Jelgavas 3.pamatskolas, Sabīne Brezina no Pilsrundāles, Elza Sējēja no Bauskas pilsētas pamatskolas un Matīss Ķiecis no Tukuma 2.pamatskolas.Tirdzniecības centra vadītāja Agnese Mārtiņkrista priecājas, ka bērni iedomātos 100 latus netērētu tikai saldumiem vai citiem niekiem, bet ieguldītu, iegādātos kaut ko noderīgu vai ziedotu citiem.«Daudz uzmanības pievērsts reklāmās redzamajam - naudas ieguldījumiem, uzkrājumiem, palīdzības sniegšanai dzīvniekiem,» vērtē A.Mārtiņkrista. Viņa piebilst, ka interesants bijis darbs, kurā bērns vēlējies pirkt riteni, lai ar to palīdzētu izvadāt vecmāmiņas iepirkumu maisiņus.1800 zīmējumuLai piedalītos, skolēniem bija jāuzzīmē savs redzējums par minēto tēmu. Darbiņam bija jāpievieno pamatojums, kādēļ par atvēlēto summu viņš izvēlējies tieši šīs lietas. Naudas plānošanas centra vadītāja Signe Bierande atklāj, ka atsaucība bijusi milzīga. Iesūtīts vairāk kā 1800 zīmējumu, bet no Zemgales - 259.Darbus vērtēja kompetenta žūrijas komisija - praktizējoši psihologi, Izglītības satura un eksaminācijas centra, Naudas plānošanas centra un GE Money Bank pārstāvji. Izvērtējot visus zīmējumus un to aprakstus, konkursa komisija izvirzīja desmit finālistus, no kuriem žūrijas balsojumā tika noteikts katra reģiona labākais darbs. Izpētot bērnu zīmējumus un to aprakstus, psihologi secinājuši, ka liela daļa bērnu vēlas tērēt naudu, lai iepriecinātu tuvākos cilvēkus. Tas nozīmē, ka bērni uzņemas savu vecāku un sabiedrības problēmu risināšanu.Konkursu rīkoja biedrība «Naudas plānošanas centrs» un GE Money Bank.S.Bierande teic, ka darbiņi netikšot nolikti malā, vienā kaudzītē, bet gan izmantoti lietderīgi - psihologi veiks padziļinātāku darbu izpēti, kurā tiks iesaistīti arī psiholoģijas studenti, lai pēc zīmējumu aprakstiem novērtētu bērnu finanšu domāšanu un izvērtētu aktualitātes.

Pievieno komentāru

Citas ziņas