Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par gramu veselības vairāk

Ar dažādām veselīgām aktivitātēm Raiņa parkā aizvadīta jauniešu biedrības «Kovārnis» un bērnu un jauniešu centra (BJC) «Junda» organizētā Veselības dienas akcija «100 un 2 grami veselības».

Lielāko atsaucību jauniešu vidū guva dažādas atrakcijas - datora sistēmbloka un diska mešana, veselīgas pasaules zīmēšana, rāpšanās klinšu sienā, svēršanās un litrabols (ūdens dzeršana). Zīmējumos dalībnieki galvenokārt atainoja ar nesmēķēšanu saistītus simbolus un dārzeņus.«Lai jaunieši būtu veselīgāki, nevajag pīpēt, jāēd vairāk augļu un dārzeņu,» uzskata 1.ģimnāzijas skolniece Zane Jermaloviča, kura uz pasākumu ieradusies, lai labi un aktīvi pavadītu laiku, uzzinot interesantas lietas.Savukārt pieaugušie lielāko interesei izrādīja par Latvijas Medicīnas studentu asociācijas dalībnieku telti, kur bez maksas varēja izmērīt asinsspiedienu, noteikt ķermeņa masas indeksu un taukaudu procentuālo saturu organismā, glikozes un holesterīna līmeni asinīs, kā arī uzzināt par vēža un sirds asinsvadu saslimšanu riska faktoriem un to profilaksi.Nezina, kā rīkotiesPie organizācijas «Latvijas Sarkanais Krusts» (LSK) ikviens varēja arī mācīties sniegt pirmo palīdzību dažādās situācijās. Jelgavas nodaļas vadītāja Kristīne Balsa atzīst, ka bērni nezina, kā jārīkojas nelaimes gadījumā.«Mēs viņiem saprotamā valodā izstāstām, demonstrējam, bet viņi atrāda. Sanāk labi!» teic K.Balsa.Viņas vietniece Linda Krēgere piebilst, ka ir svarīgi, lai arī mazi bērni nāktu un interesētos, jo viņi atrodas lielākajā riska grupā.«Sākumā būs apjukums, bet viņi vismaz nojautīs, kā rīkoties.»Burkāns pret cigaretiPasākumā piedalījās vairākas organizācijas, tostarp Zemgales Mutes veselības centrs un Atkarības profilakses kabinets. Atnācēji varēja apskatīt ugunsdzēsēju un jauno ātrās palīdzības mašīnu, kā arī «Kovārnis» pārstāvjiem cigaretes vai šķiltavas iemainīt pret burkānu.Par muzikālo noskaņu gādāja grupas «In Time Before», «The Highway», «Second File» un «White Pearl», uzstājās «Jundas» līnijdejotājas un priecēja arī citi priekšnesumi.Pasākumu organizēja jauniešu biedrība «Kovārnis», BJC «Junda» sadarbībā ar Jelgavas domi, Jelgavas Sociālo lietu pārvaldi un aģentūru «Kultūra».BJC «Junda» direktores vietniece darbā ar jaunatni Inga Jansone stāsta, ka pērn pasākuma nosaukums bijis «100 un 1 grams veselības», bet šā gada nosaukums simbolizē, ka veselības ir par gramu vairāk.«Mēs mēģinām ar veselīgo izskaust neveselīgo,» atklāj I.Jansone.

Pievieno komentāru

Citas ziņas