Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par vienu dzejoļu krājumu bagātāki 1

Dzejas dienu nedēļa ar Jelgavu saistītajiem dzejniekiem šogad bijusi notikumiem un, galvenais, jauniem izdevumiem bagāta.

Atceramies, ka pirmdien sabiedrības vērtējumam tika nodots Eduarda Aivara krājums «Sāras mīlestība», Raiņa dzimšanas dienā, 11.septembrī, notika dzejnieku kluba «Pieskāriens» kopkrājums «Zemgales vācelīte» atvēršanas svētki, bet sestdien bija pienākusi kārta kluba dalībnieces Veras Roķes grāmatai «Zeme zied».Tā ir pirmā V.Roķes grāmata, bet viņas dzejoļi atrodami arī abos «Pieskāriena» kopkrājumos - pagājušajā gadā izdotajā «Skaņa pār Lielupi» un jau minētajā «Zemgales vācelītē».V.Roķe atklāja, ka dzejoļus rakstījusi jau bērnībā, bet tie bijuši vairāk skolas dienas avīzei domāti. Tad ilgu laiku bijis klusums, līdz deviņdesmitajos gados pēc smagiem pārdzīvojumiem ģimenē viņa atsākusi rakstīt. Autore precīzi atceras, ka tas bijis 1998.gads, kad atvēries tāds kā pārpilnības rags, un vajadzējis izlikt savu dvēseli.Domas par publicēšanos gan nav bijis līdz brīdim, kad kluba «Pieskāriens» vadītāja Rasma Urtāne, izlasot V.Roķes darbus, teikusi, ka laiks domāt par krājumu. Jaunajai grāmatai «Zeme zied» māksliniecisko noformējumu veidojusi pati autore, kas pēc profesijas ir keramiķe.Grāmatas atvēršanas pasākumā V.Roķe lasīja dzejoļus no jaunās grāmatas, kur dominē dabas un mīlestības lirika, skarta arī mūsu pilsētas Jelgavas un Lielupes tematika, kā arī garīgā sfēra - kā uzskata autore, dzejotprasme viņai nākusi kā dāvinājums no augšas.Radušies arī jauni dzejoļi, ar dažiem no kuriem V.Roķe iepazīstināja klausītājus, un ir arī doma par nākamajiem krājumiem. Viņas pūrā ir arī bērnu dzejoļi, un perspektīvā ir cerība izdot arī dzejas krājumus bērniem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Citas ziņas