Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēc mākslas zinībām – pa jaunām kāpnēm 1

Jūnijā Jelgavas Mākslas skolā vajadzētu būt pabeigtām jaunajām kāpnēm uz centrālo ieeju. Skola cer, ka līdzekļi ar laiku atradīsies arī lielākajiem rekonstrukcijas darbiem iekštelpās.

Vecajām dzelzsbetona kāpnēm, kas ēkai kalpoja kopš ieejas ierīkošanas, nokrišņi bija nodarījuši ievērojamus postījumus būves nepiemērotības dēļ.«Šādas konstrukcijas kāpnes mēdz izmantot daudzdzīvokļu namu kāpņu telpās, bet zem klajas debess tās pakļautas pastiprinātai nokrišņu postošajai iedarbībai. Nebija domāts par lietusūdens novadīšanu. Tas, uzkrājoties un ziemā sasalstot, drupināja kāpnes,» stāsta skolas direktore Anda Stankeviča.«Pagājušogad tuvējā ielu krustojuma labiekārtošanas laikā plīsa ūdensvads, un iegruva kāpņu pamati. Sanitārā inspekcija kāpnes atzina par lietošanai nepiemērotām,» viņa piebilst.Drenāžas nepilnības novērstas arhitektu biroja «Namejs» izstrādātajā projektā. Jaunās kāpnes iecerētas lēzenākas, tās sastāvēs no vairākiem posmiem, ko savienos kāpņu laukumiņi, tāpēc būs nedaudz garākas nekā iepriekšējās. Paredzētas vieglas metāla cauruļveida margas. Pašvaldībai veco kāpņu nojaukšana un jauno uzcelšana izmaksās 21 tūkstoti latu. Darbus veic SIA «Extra serviss», un tie jāpabeidz divos mēnešos.Pēc A.Stankevičas stāstītā, par izmantošanai nepiemērotām atzītas arī ēkas iekšējās kāpnes, kas ved uz otro stāvu un kuru pakāpieni ir dažāda augstuma. Lielas raizes sagādā jumta stiklotā daļa: kamēr nav nomainīta ar speciāliem jumta logiem, tā nespēj nodrošināt ūdensnecaurlaidību un gada aukstajā laikā rada lielus siltuma zudumus.Uz to, ka pilsētas budžetā līdzekļi arī šiem rekonstrukcijas darbiem tuvākajos gados varētu atrasties, direktore raugās optimistiski, atzīstot: kāpnes nav vienīgais ēkas uzlabošanas darbs pēdējā laikā. Šomēnes desmit dienās skolā tika izremontētas sešas telpas un vairākas apvienotas, izveidojot plašākas klases. Līdz rudenim visā skolā paredzēts nomainīt apgaismes ķermeņus.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Citas ziņas