Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pie hercoga ar mūziku un kliņģeri

Jau divpadsmito reizi Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā sekots 1996.gadā iedibinātajai tradīcijai - svinīgi atzīmēt 1610.gada 28.oktobrī dzimušā Kurzemes hercoga Jēkaba kārtējo gadskārtu. Šoreiz svinības kuplināja pianiste, profesore Nora Lūse, kas ar Domeniko Skarlati un Edvarda Grīga sacerēto klaviermūziku ievadīja koncertu cikla «Mūzika muzejā» jauno sezonu.

Kurzemes hercoga Vilhelma Ketlera un Prūsijas hercoga Alberta Frederika meitas Sofijas Hohencolernas ģimenē dzimušais Jēkabs vēsturē iegājis kā hercogs, kura valdīšanas laikā Kurzemes hercogiste iekļuva Eiropas valstu ievērības lokā, kad tika attīstīta lauksaimniecība, rūpniecība, tirdzniecība un kuģu būve. Hercogam piederēja liela flote un divas kolonijas. 17.gadsimta 40. - 50.gados notika Kurzemes hercogistes uzplaukums, par ko liecina gan lielā flote, gan divas kolonijas.Šos un citus faktus klātesošajiem atgādināja Ģ.Eliasa muzeja Vēstures un izglītības darba nodaļas vadītāja Inese Stikute, bet muzeja direktore Gita Grase «Ziņām» pastāstīja, ka iecere atcerēties Viņa gaišību dzimšanas dienā pirms 12 gadiem radusies nolūkā vairot Jelgavas muzeja prestižu un atpazīstamību. Hercoga troņa zālē (muzeja darbinieces atgādināja, ka tieši šajā vietā vēl pirms «Academia Petrina» atradusies ēka, kur savulaik visvairāk mēdzis uzturēties pats hercogs Jēkabs), baudot svētku kliņģeri, G.Grase izteica cerību, ka sevišķi plašas svinības varētu izdoties pēc diviem gadiem, kad Jēkabam apritēs četrsimtā jubileja.Kurzemes hercogistes ziedu laikos uzplauka arī kultūra, tāpēc nav nejaušība, ka šoreiz Jēkaba dzimšanas dienas svinībām bija pieskaņota koncertu cikla «Mūzika muzejā» jaunās sezonas atklāšana.Kā pastāstīja Ģ.Eliasa muzeja direktora vietniece Marija Kaupere, ar profesores Noras Lūses atskaņotās D.Skarlati un E.Grīga klaviermūzikas koncertu sākusies jau devītā sezona, kad mēneša pēdējā trešdienā pulksten 12 interesenti var baudīt īstu mūziku «dzīvajā» šim nolūkam pēc apkārtējās vides un noskaņas ļoti atbilstošās telpās.

Pievieno komentāru

Citas ziņas