Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piena, maizes un medus svētkos mielosies ar gardumiem un meklēs simtgades plostu

Godinot latviešu ēdienkartei tradicionālos piena, maizes un medus produktus, 25. augustā Jelgavā jau astoņpadsmito reizi norisināsies Latvijas Piena, maizes un medus svētki, informē pašvaldības iestāde “Kultūra”.

Hercoga Jēkaba laukumā no pulksten 9 līdz 16 gardēži aicināti apmeklēt svētku tirdziņu un piedalīties dažādās aktivitātēs un degustācijās, ap 150 Latvijas un Lietuvas tirgotāju piedāvās nobaudīt savu produkciju. Notiks aktivitātes pieaugušajiem un bērniem – konkursi, radošās darbnīcas, spēles un atrakcijas.

No pulksten 10 norisināsies dažādi konkursi. Ikviens aicināts darboties Latvijas Biškopības biedrības un Latvijas Maiznieku biedrības konkursos, piedaloties degustācijās un balsojot par saviem favorītiem. Tāpat norisināsies biedrības “Siera klubs” Zemgales reģiona konkurss “Siera garduma vēstījums nākamai paaudzei”. Sadarbībā ar Latvijas Maiznieku biedrību apmeklētāji būs aicināti izvēlēties “Jubilejas maizi Zemgalē 2018”. Ikviens svētku apmeklētājs varēs nogaršot Jelgavas Amatu vidusskolas sarūpētos simts kliņģerus, no kuriem tiks izveidota bezgalības zīme.

Dienas pirmajā pusē skvērā aiz kultūras nama notiks 2. labsajūtas festivāls “ESI”, kura gaitā ikviens varēs piedalīties veselību veicinošās nodarbībās, lekcijās un meistarklasēs.

Par muzikālo baudījumu svētkos rūpēsies grupa “The Summer Band”, kā arī Tirkīzkora ansamblis Žorža Siksnas vadībā un Māsas Legz­diņas ar draugiem. Piedalīsies arī Tautas deju ansamblis “Lielupe”, bērnu vokālais ansamblis “Rotiņa” un citi mākslinieki. 
Viens no apmeklētājiem bagātākajiem svētku pasākumiem būs “Baltais” piena paku laivu regate, kam šogad dota devīze “Simtgades plosts” un kas Lielupes krastos un tās ūdeņos norisināsies jau sešpadsmito reizi.

No pulksten 14.30 Lielupes promenādē varēs aplūkot piena paku laivas, kuras šogad tiks veidotas simtgades tematikā. Turpat notiks arī komandu prezentācijas, un tajā pašā laikā norisināsies SUP dēļu sacensības.

Pulksten 16 Lielupē sāksies piena paku laivu parādes un ātruma braucieni. No pulksten 16 līdz pusnaktij svētku dalībnieki aicināti uz Lielupes promenādi, kur uzstāsies grupas “Eolika”, “Colt”, “Labi cilvēki” un “Gapoljeri”. Pulksten 20 plānota regates un SUP sacensību uzvarētāju apbalvošana.

“Baltais” piena paku laivu regate Eiropā ir vienīgās šāda tipa sacensības, kurās komandām, izveidojot laivas no tukšām piena pakām, Liel­upes ūdeņos jāsacenšas ne tikai ātrumā, bet arī vairākās citās disciplīnās, kā oriģinālākā, inovatīvākā un ātrākā laiva. 
Pasākumu atbalsta Jelgavas pašvaldība un AS “Tukuma piens”, kas katrai komandai sagādās 2000 tukšu litra piena paku, tāpēc dalībniekiem par laivu galveno izejmateriālu sagādi nav jāuztraucas.

Paralēli XVIII Piena, maizes un medus svētkiem pulksten 11 pie kultūras nama sāksies 3x3 basketbola turnīrs. Savukārt pulksten 14 skvērā aiz kultūras nama tiks sveikti jaunie jelgavnieki pasākumā “Mūs gaida, mēs nākam”.

Ieeja visos pasākumos ir bez maksas.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Citas ziņas