Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pieskāriens dzejai Zemgales vācelītē 3

Dzejas cienītāji, kas reizi mēnesī pulcējas Jelgavas Latviešu biedrības telpās, lai kopīgi uzklausītu cits citu un novērtētu lirikas (un ne tikai) laukā sastrādāto, uzdrošinājušies savam otrajam krājumam - 11.septembrī pilsētas kultūras namā notiks almanaha «Zemgales vācelīte» atvēršana. Pirmais - «Skaņa pār Lielupi» - nāca klajā 2007.gadā.

Retais no klubiņa «Pieskāriens» dalībniekiem sevi atzīst par dzejnieku, bet vēlēšanās savas domas un jūtas izteikt saistītā valodā laiku palaikam rod izpausmi vārsmās, un ir brīnišķīgi, ja ieguldītais darbs nepaliek zināms vien pašam un tuvākajiem draugiem vai paziņām. Grāmatas izdošana mūsdienās nav viegls pasākums, tāpēc var tikai apbrīnot klubiņa (šādā mīļvārdiņā to dēvē paši dalībnieki) «Pieskāriens» vadītājas Rasmas Urtānes uzņēmību, jo tieši viņa, Rēzeknes pusē piedalījusies jau desmit literāru kopkrājumu tapšanā, pirms gada bija pirmā rosinātāja domai, ka līdzīgs izdevums nepieciešams arī Jelgavas literātiem. R.Urtāne gan uzsver, ka ne «Skaņa pār Lielupi», kas jau izgājusi tautās, ne «Zemgales vācelīte», kas plašākam lasītāju lokam pirmo reizi tiks parādīta ceturtdien, nebūtu bijusi iespējama bez Jelgavas Latviešu biedrības valdes locekles Vijas Zelmenes, kura, pati īpaši ar vārsmošanu neaizraujoties, nenogurstoši koordinē gan nu jau otrā almanaha tapšanu, gan dzejnieku klubiņa darbību ikdienā.Pateicības vārdus pelnījuši visi, kas palīdzējuši gan materiāli, gan ar padomu, kā dzejnieks Eduards Aivars. Viņu un vēl vienu jelgavnieku - Kārli Vērdiņu - V.Zelmene sarunā ar «Ziņām» atšķirībā no «Pieskāriena» biedriem dēvē par profesionāliem dzejniekiem.Grūti gan pateikt, kurš īsti ir dzejas profesionālis un kurš nav. Ja vērtē pēc iztikas avota, tādu, kas pelna naudu ar dzeju, diez vai būtu pārāk daudz ne tikai mūsu zemītē vien, ja pēc izdotajām grāmatām - tad profesionāļu pulkam varam piepulcēt arī Jelgavas dzejnieku vadītāju R.Urtāni, kurai aizvadītajos gados iznākuši krājumi «Kā smaržo zeme» un «Pērkona ziedā», kā arī uzkrāti darbi jaunai grāmatai.«Zemgales vācelītē», atšķirībā no iepriekšējā almanaha, darbi sakārtoti pa paaudžu grupām - vispirms jaunieši, tad vidējā paaudze un pēc tam seniori, lai vieglāk atrast katra gaumei atbilstošo dzeju. Kāda tā ir, lai spriež un vērtē lasītājs, bet ar daļu no «Zemgales vācelītes» 68 autoriem ceturtdien varēs iepazīties klātienē dzejas svētku pasākumos.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Dze

11.septembrī Jelgavā notiks Dzejas svētki.
Dzejas stunda skolās - piedalās Eduards Aivars, Kārlis Vērdiņš un Jelgavas dzejnieku klubiņa «Pieskāriens» biedri:

Pulksten 8.50 4.vidusskolā - Eduards Aivars, Iveta Skapste, Rasma Urtāne.

Pulksten 8.50 5.vidusskolā - Liliana Štauere un krievu valodā rakstošie dzejnieki.

Pulksten 10.15 6.vidusskolā - Ināra Gaile.

Pulksten 11 bērnudārzā «Pasaciņa» - Vera Roķe, Vija Samoviča, Iveta Skapste.

Pulksten 11 Amatu vidusskolā - Eduards Aivars, Harijs Krūze.

Pulksten 11.20 1.sanatorijas internātskolā - Velta Ozoliņa, Laura Strēle, Vineta Vīgante un skolas audzēkne Zane Krūmiņa.

Pulksten 12.15 2.pamatskolā - Vera Roķe.
Pulksten 12.55 1.ģimnāzijā - Pāvils Neikšāns, Laura Strēle, Rasma Urtāne, Kārlis Vērdiņš un skolas audzēknes Elīna Jurševska, Antra Leite, Vita Livdāne, Inese Mārtinsone, Annija Sargune.

Pulksten 13.10 Spīdolas ģimnāzijā - Eduards Aivars, Iveta Skapste, Liliana Štauere.

Pulksten 14 Valsts ģimnāzijā - Harijs Krūze, Kārlis Vērdiņš un skolas audzēkne Kristīne Leja.

Pulksten 15 Raiņa parkā - «Nāk dzeja pa krītošu ābolu takām» - tikšanās ar dzejniekiem Eduardu Aivaru, Kārli Vērdiņu un visu paaudžu literātiem no klubiņa «Pieskāriens». Piedalās BJC «Junda» vijolnieku ansamblis.

Pulksten 18 - literārā almanaha «Zemgales vācelīte» atvēršanas svētki Jelgavas kultūras nama Mazajā zālē. Piedalās dzejnieki, kori, vokālie ansambļi, solisti. Ieeja bez maksas.

pirms 11 gadiem, 2008.09.10 20:13

Citas ziņas