Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piestāj «Amerinka Pukaramante» 2

Divi peruāņi no četru cilvēku apvienības «Amerinka Pukaramante» ar mašīnu apceļo Eiropu, piestājot lielākajās pilsētās un muzicējot - spēlējot dūdas, stabules un bungas.

Divas dienas pabijuši Rīgā, trešdien viņi nolēma apmeklēt mūsu pilsētu, bet ceturtdien un piektdien atkal tiks pieskandināta daļa Rīgas. Viens dalībnieks palicis Peru izgatavot rotaslietas - rokassprādzes un auskarus, ko interesenti var iegādāties, bet otrs drīz kļūs par tēti, tāpēc palicis mājās.Muzikantus no Dienvidamerikas rietumiem pavada viņu latviešu draugs Jevgēnijs Sadovskis, kurš ar ārzemniekiem nejauši iepazinies vasarā, pastaigājoties pa Rīgu. «Es viņiem šajās dienās esmu kā tulks,» atklāj Jevgēnijs.Peruānieši spēlē inku tautas mūziku, dziedot kečua valodā. «Vēl pirms pieciem gadiem viņiem savā valstī bijis jārunā slepus, bet tagad ir laimīgi, ka var popularizēt un stāstīt par to arī citiem visā Eiropā,» stāsta J.Sadovskis.Jelgavā viņi viesojas pirmo reizi, taču iepriekš paguvuši pabūt arī pārējās Baltijas valstīs. Tomēr mūziķi atzīst, ka Latvijā patīk vislabāk - te esot interesanti, arī cilvēki atraisītāki. Apceļota arī Horvātija, Ungārija, Vācija, Šveice un citas valstis, un tuvākajā laikā iecerēts paviesoties zemēs, kas līdz šim nav apmeklētas. Ziedojumus un par rotām sapelnīto naudu viņi tērē iztikai - benzīnam un pārtikai.Viņi ļoti vēlas apceļot arī Ukrainu un Krieviju, līdzi ņemot savu jauno draugu. Taču Jevgēnijs atklāj, ka viņam ir jāstrādā, toties došanos uz Peru viņš iekļaus pirmajā vietā, kad plānos kurp doties. Draugs smej, ka, pavadot tik ilgu laiku kopā, drīz jau būs iemācījies šīs dziesmas.«Daudz interesanta ir ar viņiem. Vīri man māca dažādus vārdus viņu valodā, esmu uzzinājis vairāk par Peru,» atzīst jaunietis.Jāpiebilst, ka pērn rudenī šajā pašā vietā viesojās arī viņu tautieši Edgars Guerreko un Karloss Iurado.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

njāāā

hmmm, vai tiešām pašdarinātas rotaslietas.....?:)

pirms 11 gadiem, 2008.09.18 15:41

nelga

Jā, jā! Un viens viņu ta ne tautietis, ta ne kaimiņvalsts iemītnieks, Kuldīgas dzīrēs bija ar visu savu blondo latvju sieviņu un mazulīti... Diskus pārdeva ar savu mūziku un turpat arī muzicēja. Mūzika jauka, brīžiem tirpiņas pār kauliem skrien klausoties.

pirms 11 gadiem, 2008.09.18 09:55

Citas ziņas