Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Pīlādzītim» – 25

Laikā, kad dabā pīlādžkoki vai lūst no sarkani sulīgajām ogām, Jelgavas interešu klubs «Pīlādzītis» nosvinējis 25 gadu jubileju.

25.dzimšanas dienu «Pīlādzīša» dalībnieki kuplā pulkā atzīmēja pilsētas kultūras namā. Gadiem ejot, klubiņš ievērojami audzis, un šodien tajā darbojas jau vairāk nekā 100 jelgavnieku. «Toreiz tā dibinātāja Ella Būmene secinājusi, ka vecākiem cilvēkiem Jelgavā nav kur visiem kopā sanākt, draudzīgi patērzēt un jauki atpūsties. Tā arī radusies ideja par interešu pulciņa dibināšanu. Sākumā tas bija pazīstams kā vectētiņu un vecmāmiņu klubs, bet vēlāk mainīja nosaukumu, jo aktivitātēs piedalījās ne tikai vecākā paaudze, līdzi nāca arī bērni un mazbērni,» atceras Ausma Sūna, kas nu jau 22 gadus ir kluba vadītājas amatā.Ilggadējā vakaru vadītāja Zaiga Zariņa kādu dienu nāca ar ideju, ka vectētiņu un vecmāmiņu pulciņam jādod nosaukums - un kādēļ ne «Pīlādzītis»? Kopš tā laika Zaigas kundze tiek mīļi saukta par «Pīlādzīša» krustmāti. «Kluba dalībnieki ir lieli deju mīļotāji, tādēļ mūsu kopā sanākšanas mērķis ir jauki atpūsties un kārtīgi izdancoties «dzīvas» mūzikas pavadībā. Protams, sveicam savus kluba biedrus dzimšanas dienā, svinam Ziemassvētkus, Lieldienas, Vasarsvētkus un citus godus,» stāsta A.Sūna.Iespēju «Pīlādzītim» kopā būt nodrošina gan aģentūra «Kultūra,» dodot atlaidi telpu īrei, gan partija «Jaunais laiks», kas klubu aktīvi atbalsta jau vairākus gadus, un mākslinieki, kas ballēs labprāt spēlē arī par zemāku samaksu. «Daudzi kluba dibinātāji jau aizsaulē, bet mūs priecē, ka tagad tajā darbojas arī vidējās un jaunās paaudzes pārstāvji, kam ļoti patīk dejot. Tādēļ vairs nesaucam sevi par pensionāru, bet gan interešu klubu. «Pīlādzītī» cilvēki ne tikai tiekas, bet arī satiekas, iemīlas un apprecas,» teic A.Sūna.Kluba biedri kopā sanāk reizi mēnesī, bet par to, lai katra tikšanās būtu jauka un neaizmirstama, rūpējas valde - Ausma Sūna, Austra un Jānis Strazdiņi, Trauta un Miervaldis Lejnieki, Valija Dzendoletto, Arnolds Stepiņš un Lilita Cine. Jelgavas dzejniece Ināra Gaile jubilāram «Pīlādzītim» par godu veltījusi dzejoli, kura pirmatskaņojums bija dzirdams jubilejas pasākumā.

Pievieno komentāru

Citas ziņas