Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirms svētkiem sadanco Zemgales novada deju kolektīvi 7

13 Zemgales novada deju kolektīvi no Jelgavas un rajona, kā arī Bauskas, Codes un Iecavas Jelgavas kultūras namā sadancoja skatē uzvedumam «No sirsniņas sirsniņai».

Dejotāji izdancoja dejas no Vispārējo latviešu XXIV Dziesmu un XIV Deju svētku repertuāra. Viena no tām bija obligātā, bet otru kolektīvi izlozēja tikai dienu pirms skates.Rezultāti jāgaida Aģentūras «Kultūra» mākslinieciskās daļas vadītāja Liāna Krūmiņa stāsta, ka dalībnieku skaits koncertā Ķīpsalā ir ierobežots, tāpēc viņus vērtēja Jānis Purviņš, Arta Melnalksne, Jānis Ērglis un Zanda Mūrniece. Rezultāti, kas arī noteiks, vai kolektīvs varēs piedalīties Ķīpsalas koncertā, būs zināmi 14.maijā, kad žūrija būs noskatījusies visu novadu priekšnesumus.Tautas deju ansamblis «Diždancis» atrādīja Deju svētku repertuāra programmas koncertuzveduma, ko 8.jūlijā varēs redzēt Ķīpsalā, pirmo daļu - «Un tu atkal atnākt nevarēji». Savukārt ar trešo daļu - «Tikai mīlestībā laime» - uzstājās vidējās paaudzes deju kolektīvs «Laipa», bērnu un jauniešu deju kolektīvs «Vēja zirdziņš» un Bauskas rajona Codes pagasta jauniešu deju kolektīvs «Code».Tautā zināmas lustīgās dziesmasVisvairāk kolektīvu, krāsaināko emociju un skaļāko aplausu bija repertuāra otrajā daļā - «No tevis kaut kur tālumā», kurā izskanēja tādas tautā pazīstamas dziesmas kā «Mīļumiņ, nāc padzert ūdentiņ'» un «Kurš neko nedara».«Šīs dejas ir lustīgas un kustīgas. Ne tik tautiskas, kā ierasts, bet vairāk līdzinās ziņģu šlāgerim,» teic L.Krūmiņa.Tās izdejoja tautas deju ansambļi «Jaunība», «Lielupe», «Ritums» un «Kalve», kā arī deju kolektīvi «Mārtiņš», «Laipa», «Biguļi» un «Iecava».Savukārt pasākuma noslēgumā varēja noskatīties dažas dejas, skanot dziesmām no «Deju svētkiem - 60» repertuāra, kas 6.jūlijā būs skatāmas Arēnā Rīga.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Trakums

"Pasākuma noslēgumā izskanēja dažas dziesmas no "Deju svētkiem-60"repertuāra" Kā jau pareizi rakstīja Ina, nevis "izskanēja dziesmas", bet gan dejas. Un tas nebija pasākuma noslēgumā, bet gan tā bija otra skate. Skate, kurā arī vērtēja, vai kolektīvs ir apguvis repertuāru.
Avīzē šis raksts ir vienkārši šausmīgs. Pilns ar gramatiskām un stila kļūdām.

pirms 11 gadiem, 2008.05.04 11:39

Ina

Rakstā aiz vārda projekta,pazudis vārds vadītāja un nobeigums vispār graujoš "Pasākuma noslēgumā izskanēja dažas dziesmas no "Deju svētkiem-60"repertuāra". Tās bija dejas nevis dziesmas'. Nožēlojami,ja pilsētas laikrakstā ir žurnālisti,kuri nav spējīgi precīzi un pareizi uzrakstī nelielu rakstu. Starp citu, arī pirmā un trešā daļa nebij tautiskā garā.Otrājā daļā skanēja nevis tautā populāras ziņģes,bet ansambļa "Labvēlīgais tips"veidotas dziesmas speciāli šai uzveduma daļai.

pirms 11 gadiem, 2008.05.03 23:09

Aina

Bet tā tač ir Lindenbauma, viņa bieži raksta nu tā, pavirši... Nesen tāpat bija rakstā par bibliotēkām.

pirms 11 gadiem, 2008.05.03 21:18

dusma

"..tāpēc viņus vērtēja Jānis Puriņš, Arta Melnalksne, Jānis Ērglis un Zanda Mūrniece.."
Interesanti,pa kuru laiku Jānis Purviņš kļuvis par Puriņu??!!
Hmm,un "Laipa" dejoja tikai 2daļu (nevis otro un trešo)!
Pilnībā piekrītu,ka žurnālisti raksta ko grib...sameklējuši kkādu info,kas ir sagrābstīts un tad tik atskaites pēc kko uzraksta...Dusma :(
P.S.: ZZ avīzē šis raksts ir vēl nesakarīgāks!!!

pirms 11 gadiem, 2008.05.03 20:34

arbuuuz

Turklāt arī nav pareizi uzrakstīti kolektīvu nosaukumi. Pilsētā ir vairāki tautas deju ansambļi (TDA), kas ir īpašs tituls, ko tomēr vajadzētu izcelt.

Respektīvi: TDA "Diždancis", TDA "Lielupe", TDA "Jaunība" un TDA "Kalve", nevis vienkārši jauniešu deju kolektīvi!

pirms 11 gadiem, 2008.05.03 19:06

arbuuuz

Nē, tie raksti par Deju svētkiem ir vnk unikāli!

Protams, prieks, ka tiek par to rakstīts un popularizēti šie kultūras dzīves notikumi, taču, nu lūdzu, pirms publicējiet rakstu, pārliecinieties par saturiskās informācijas atbilstību patiesībai! Milzum daudz kļūdu, kā allaž!
Dejotāji tak ir uz vietas, lai pajautā tiem, ja žurnālistam kaut kas nav skaidrs.

pirms 11 gadiem, 2008.05.03 19:03

to Linda Lindenbauma

Komentāri zem bildēm nav korekti. Tas nav "Jandāls", bet gan "Lielupe".

pirms 11 gadiem, 2008.05.03 11:00

Citas ziņas