Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirms svētkiem saņem ceļamaizi

32 Jelgavas mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu vadītāji, dodoties uz XXIV Vispārējiem latviešu dziesmu un XIV deju svētkiem Rīgā, trešdien saņēma pilsētas pašvaldības, aģentūras «Kultūra» un Latvijas Krājbankas laba vēlējumus un «ceļamaizi».

Šogad svētkos piedalās rekordliels skaits dalībnieku - 38 500, un to skaitā arī 1088 mūsu pilsētas pārstāvji, kas dzied 12 koros, dejo 15 kolektīvos, muzicē pūtēju orķestrī «Jelgava», folkloras kopā «Dimzēns», vokālajā ansamblī «Da capo», nodarbojas ar lietišķo mākslu studijā «Dardedze» vai skatuves mākslu Ādolfa Alunāna Jelgavas teātrī. Visi šie kolektīvi nopelnījuši godu piedalīties lielajos svētkos, kas sāksies ar svinīgo gājienu galvaspilsētas ielās 6.jūlijā un atklāšanas koncertu Mežaparka Lielajā estrādē tās pašas svētdienas vakarā, bet noslēgsies 12.jūlija izskaņā koncertā «Latvija - Saules zeme».Mēģinājumi dziesmu un deju koncertiem sāksies jau ceturtdien, bet septiņi no mūsu pilsētas deju kolektīviem, kas piedalās koncertā «No sirsniņas sirsniņai» Ķīpsalā, samēģināt sāka jau aizvadītās nedēļas nogalē.4.jūlijā atbildīga diena jelgavnieku «Da capo», kas izcīnījis tiesības piedalīties vokālo ansambļu konkursa finālā Mazajā ģildē, savukārt pilsētas jauktais koris «Zemgale» un 4.vidusskolas meiteņu koris «Spīgo» piedalīsies 8.jūlija koru «karos» Latvijas Universitātes Lielajā aulā.Vairāki jelgavnieki piedalās arī svētku virsvadībā: Raitis Ašmanis ir pūtēju virsdiriģents, Gunta Skuja - deju svētku virsvadītāja, Vilis Ozols - goda virsvadītājs, Velta Leja - Folkloras dienu scenāriste un režisore, bet Mārtiņš Vilkārsis ir deju lieluzveduma «Izdejot laiku» un kokļu koncerta scenogrāfs.«Lai možs gars, veiksme un labs laiks!» - šķiet, šim pilsētas pašvaldības vadītāja Andra Rāviņa vēlējumam šoreiz piekritīs ikviens.

Pievieno komentāru

Citas ziņas