Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pūtēju orķestru konkurss – Jelgavā

Starptautiskais pūtēju orķestru konkurss «Baltic Open» un IX Latvijas pūtēju orķestru konkurss 1. un 2. aprīlī notiks Jelgavas Kultūras namā un Mūzikas vidusskolā. Piedalīsies 46 pūtēju orķestri, viņu vidū trīs ārzemju kolektīvi no Igaunijas un Lietuvas, kopā ap 1700 mūziķu četrās grūtības pakāpes grupās, informē Latvijas Nacionālā kultūras centra speciāliste Inga Bika. Konkursa programmā iekļautie obligātie skaņdarbi – Gunāra Ordelovska marši – ir veltījums izcilā latviešu pūtēju orķestru diriģenta, komponista un pedagoga 90 gadu jubilejai, kas tiktu atzīmēta 28. martā. Četri labākie orķestri par marša izpildījumu saņems Jelgavas pilsētas speciālbalvas.

«Savādi, bet, runājot par gatavošanos Dziesmu svētkiem un par to, kas būtu darāms, manuprāt, visvairāk uzmanības jāpievērš maršam. Izrādās, mūsu orķestri daudz labāk pārzina koncertrepertuāru nekā ikdienā nepieciešamos sacerējumus – maršu un valsi. Būtībā ar maršu arī zina ko darīt, tomēr tā īsti neizjūt maršam raksturīgo aromātu un sūtību, pavisam atstāj novārtā marša mobilizējošo ietekmi – kāds svētku reizēs veidosies gājiens un gājiena solis. Domāju, ka skates programmā maršs jāietver kā obligāts skaņdarbs,» tā 1977. gadā teicis G.Ordelovskis.

1. aprīlī no pulksten 10 Jelgavas Mūzikas vidusskolas zālē savas konkursa programmas spēlēs II pakāpes orķestri: «Bauska», «Dekšāres», «Dikļi», «Ikšķile», «Kazdanga», «Lejasciems», «Pociems», «Skaistkalne», «Ugāle», Rīgas Skolēnu pils, Ikšķiles, Strenču, Preiļu novadu un Siguldas pagasta pūtēju orķestri. Obligātais skaņdarbs – G.Ordelovska «Gulbenē skan».

No pulksten 9 līdz 18 Jelgavas pilsētas Kultūras namā muzicēs III pakāpes orķestri: «Cēsis», «Dobele», «Liepāja», «Lemisele», «Madliena», «Salaspils», «Saldus», «Signāls», «Sudrabskaņa», «Tukums», «Ventspils», «Zelmeri Pro», Inčukalna novada, Gulbenes Kultūras centra, Alfrēda Kalniņa Cēsu, Staņislava Broka Daugavpils, Jelgavas Mūzikas vidusskolas, Naujenes Mūzikas un mākslas, Pāvula Jurjāna un Gulbenes mūzikas skolu pūtēju orķestri. Obligātie skaņdarbi – G.Ordelovska «Vieglā solī» un latviešu tautas dziesma Viļņa Šmīdberga apdarē «Redz, kur jāja trīs bajāri».

Pulksten 19 konkursa dalībniekus un ikvienu tā apmeklētāju gaidīs Latvijas Nacionālo bruņoto spēku orķestra koncerts ar viesdiriģentu Jirki Koskinenu no Somijas. Konkurss un koncerts ir atklāts un bez maksas pieejams ikvienam klausītājam.

Konkursa otrajā dienā no pulksten 10 līdz 14.30 – augstākās (IV) grūtības pakāpes orķestri kā obligātos skaņdarbus atskaņos G.Ordelovska maršu «Vieglā solī» un jaunā komponista Kārļa Rēriha fantāziju «Kalnā kāpu lūkoties». Spēlēs «Balvi», «Fanfara», «Horizonts», «Jūrmala», «SPO», «Tālavas taurētājs», Talsu pūtēju orķestris, Madonas pūtēju orķestris, Siguldas Absolventu orķestris, Joņus Broņuša Viļņas Mūzikas skolas (Lietuva), Tallinas Tehnoloģiju universitātes pūtēju orķestris (Igaunija).

No pulksten 15.30 muzicēs V grūtības pakāpes orķestri – Rīgas Tehniskās universitātes «SPO», «Fanfara», Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas, Latvijas Universitātes pūtēju orķestris un Tallinas Ugunsdzēsēju asociācijas pūtēju orķestris (Igaunija). Obligātie skaņdarbi šai grupai – Romualda Kalsona «Svīta pūtēju orķestrim» un G.Ordelovska «Parādes maršs».


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Citas ziņas