Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Raganu sammits Zaļeniekos

Raganu dziru vārīšana, raganu slotu siešana un Raganu sila apmeklēšana - tas viss notika Zaļenieku apkaimē. Nē, Zaļeniekus nebija apsēduši visas pasaules nelabie, tur 30 talantīgi bērni darbojās radošajā nometnē.

Radošā nometne Zaļeniekos bija projekta «Mākslas pedagogu tālākizglītība un radošās nometnes organizēšana Jelgavas rajona mākslas pulciņu dalībniekiem - jauniešiem ar īpašām vajadzībām» sastāvdaļa. Kā «Ziņām» pastāstīja Jelgavas rajona padomes projektu vadītāja Dace Vācere, to finansēja Eiropas Sociālais fonds, un viss projekts kopumā izmaksājis 16 000 latu.Vispirms mākslas pedagogu tālākizglītības kursos zināšanas varēja papildināt 25 cilvēki - 15 no Jelgavas rajona un desmit no Dobeles rajona. Trīs mēnešos pedagogi apguva saskarsmes prasmes darbā ar bērniem, kam ir īpašas vajadzības, kā arī guva jaunas zināšanas filcēšanā, stikla apgleznošanā, zīmēšanā, gleznošanā. Visu jauniegūto varēja likt lietā nometnē, kur bērni četrās radošajās darbnīcās mācījās filcēt, gleznot, apgleznot traukus, apstrādāt ādu.Nometnē varēja iesaistīties 11 - 16 gadus veci bērni - mākslas pulciņu dalībnieki, tādi, kuriem ir saskarsmes problēmas un grūtības iekļauties vienaudžu sabiedrībā un kuriem neveicas mācībās. Darbošanās ideja bija celt bērnu pašapziņu, strādājot komandās. Bērni paši atzinuši, ka tas viņiem devis ļoti daudz, un kā gan ne, ja pirmajā dienā komandām vajadzēja meklēt dažādus objektus, lai iepazītu apkaimi, otrajā dienā - kopā ar zemessargiem iziet nakts trasi un, protams, kopīgais darbs radošajās darbnīcās.Bērniem garlaicīgi nav bijis ne mirkli, jo laiks bija interesanti aizpildīts gan ar jaunu zināšanu apguvi, gan saturīgu izklaidi, dodoties ekskursijā uz Liepāju, uz Tērveti un piedaloties dažādos šovos. Bērni savu patiku un nepatiku par pasākumiem varēja paust, piespraužot zīmītes pie ziņojumu dēļa. Jāatzīst, ka daudzās no tām bija pausts patiess prieks par notiekošo. Nometnes noslēgumā bija izstāde, uz kuru tika uzaicināti arī vecāki. Varēja dzirdēt bērnu sarunas ar vecākiem, kur bērns izteica vēlēšanos apmeklēt mākslas skolu. Kā piemiņu bērni saņēma CD ar bildēm, savukārt mākslas darbu fotogrāfijas tiks apkopotas kalendārā, ko saņems visi dalībnieki. Gaidāma arī ceļojošā izstāde.

Pievieno komentāru

Citas ziņas