Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rajona pašdarbnieki gulēt negrasās

Vispārējiem latviešu Dziesmu un deju svētkiem gatavi 22 Jelgavas rajona kolektīvi - seši kori, vienpadsmit deju kolektīvi, trīs tautas lietišķās mākslas studijas, pūtēju orķestris «Rota» un folkloras kopa «Zemgaļi».

Rajona Kultūras un interešu izglītības centra (KIIC) direktore Dzintra Zimaiša sarunā ar «Ziņām» pauda gandarījumu, ka visi, kas nopietni posās uz svētkiem, uz tiem arī tikuši - nav neviena kolektīva, kas ilgajā un grūtajā gatavošanās posmā būtu pajucis vai kādu citu iemeslu dēļ nespētu pierādīt savu lielajam pasākumam atbilstošo māksliniecisko līmeni.Uzslavu pelnījis ikviens, un tāpēc negribas īpaši kādu izcelt - vairums Jelgavas rajona kolektīvu, kas dodas uz svētkiem, atbilst augstajai otrajai meistarības pakāpei, ko lauku censoņu vidū var uzskatīt par ļoti labu rādītāju, bet sevišķs prieks D.Zimaišai ir par Ozolnieku novada jaukto kori «Līga», kas pirmssvētku skatē A grupā pierādījis I pakāpei atbilstošu līmeni.Kā I pakāpes kolektīvi uz Rīgu dosies arī jauktais koris «Sidrabe», senioru jauktais koris «Gaisma» un deju kolektīvs «Ozolnieki», kā arī rajona skolēnu koris «Asni», kas pirmo reizi lielo dziesmu svētku vēsturē izturējis īpašu konkursu, lai dziedātu Mežaparka estrādē kopā ar pieaugušo kolektīviem. Labs integrācijas paraugs mūsdienu it kā divkopienu Latvijā ir krievu jauktais koris no Kalnciema, kas arī kļuvis par pilntiesīgu svētku dalībnieku.Nākamās dienas līdz pat lielajam noslēguma koncertam 12. jūlijā būs rūpju pilnas gan D.Zimaišai, gan KIIC kultūras speciālistei Ingrīdai Melekai, kam uzticēta organizatoriskā virsvadība pār 583 Jelgavas rajona pašdarbniekiem - svētku dalībniekiem, savukārt Inetas Freimanes gādībā būs Zavaidokas folkloras ansamblis no Rumānijas, kas kā Lielplatones «Mārtiņa» dejotāju un Jaunsvirlaukas un Sidrabenes kora «Svīri» viesi atbraukuši uz lielo sadziedāšanos un sadancošanos Latvijā.Svētku gājienam 6.jūlijā līdz ar pašdarbniekiem pošas Jelgavas rajona un visu pagastu vadītāji, bet pēc tā mūsu rajona dalībnieku galvaspilsētas mītnes vietā Rīgas Amatniecības vidusskolā paredzētas svētku pusdienas un pateicības sarīkojums, kur visi kopā varēs atpūsties pēc garā ceļa un noskaņoties saspringtajai svētku nedēļai. Jāpierāda taču rajona pašdarbnieku devīzes - «Dziesmu svētkos mēs neguļam!» - patiesums.

Pievieno komentāru

Citas ziņas