Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rakstus zīmē ar deju

Piektdien Zaļeniekos risinājās tautas deju skate un Latvijas Republikas proklamēšanas 90.gadadienai veltītā cikla «Tu esi Latvija» pasākums.

Sarīkojums «Vilksim košu zelta jostu apkārt savu tēvu zem'» bija pulcējušies Zaļenieku, Glūdas, Līvbērzes, Aizupes un Elejas pirmo līdz sesto klašu deju kolektīvi, kā arī viesi no Bauskas un Dobeles. Paralēli dejām tika austa josta, kas apceļos 20 Latvijas pierobežas rajonus.Pasākumu cikls «Tu esi Latvija» divas nedēļas viesojās mūsu rajonā - Staļģenē, kad ikviens gribētājs varēja pielikt savu roku lielās jostas tapšanā, noaužot kādu daļu no tās, bet vienu dienu norisē varēja pabūt arī Zaļeniekos. Pusmetru garais Jelgavas rajona jostas posms ir noausts un tagad lielās stelles dosies tālāk - uz Dobeles rajonu. Pasākumu cikls sākās 2007.gada oktobrī un tas ilgs līdz 2008.gada novembrim.«Ļoti labi, ka tradīcijas, kas veidojušās gadu simtiem, tiek saglabātas. Bet žēl, ka tās nereti uztver kā kaut ko vecmodīgu, nevis kā daļu no sevis,» uzskata Zaļenieku kultūras darbinieks Edgars Svētiņš. Viņš priecājas, ka tomēr ir cilvēki, kuri par to interesējas un ir, kas iemāca gan tautas dejas, gan aušanu.Zaļenieku kultūras nama vadītāja Agrita Bindere atklāj, ka ir gandarīta par pasākuma norisi tieši Zaļeniekos. «Deja ir māksla, ko nekad neaizmirsīs, un to vajadzētu izkopt,» spriež A.Bindere.Pēc tautas deju priekšnesumiem sekoja rotaļas vokālās pedagoģes Ilzes Amatnieces vadībā.Nobeigumā noaustā josta tiks dāvināta Latvijas Vēstures muzejam. Cikla mērķis ir sekmēt skolēnu nacionālās identitātes un valstiskās apziņas veidošanos un patriotisko audzināšanu, izkopt valsts svētku svinēšanas tradīcijas, aktivizēt sava novada kultūras apzināšanu un veicināt festivāla norises vietu kultūrvides attīstību.

Pievieno komentāru

Citas ziņas