Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Retro akcents košajā rudenī 1

Fotogrāfes Astrīdas Meirānes vārds mākslas un skaistuma cienītājiem Jelgavā vairs nebūt nav svešs. Ar savām fotogrāfijām viņa mūs priecējusi jau trešo reizi, līdz otrdienai dodot iespēju aplūkot savu pēdējo darbu izstādi «Salona viesi».

Pirms tam kultūras namā bija apskatāma A.Meirānes darbu izstāde «5x5» un fotoakcijas «Jelgavnieks» laikā tapušās bildes. Izstāde «Salona viesi» veidota kā viens no savas dzīves atskaites punktiem, jo māksliniece ilgus gadus cilvēkus bildējusi Rīgas fotosalonā.«Šodien, strādājot Kuģniecības muzejā, saprotu, ka toreiz darbs fotoateljē patiešām bija mana sirdslieta. Es ļoti vēlējos šīs sajūtas atsaukt atmiņā. Tā arī tapuši šie darbi - siltu atmiņu sildīti, kuros mūsdienu cilvēki iedzīvojas retro noskaņās. Tas ir laika apkopojums pie kura diezin vai kādreiz atgriezīšos,» stāsta A.Meirāne.Lielais un galvenais darbs, kam autore devusi nosaukumu «Fotosesija», aizkustinājusi un uzrunājusi ne vienu vien kultūras nama viesi. Cilvēki tai piedēvējuši pat sava veida svētbildes statusu, jo no darba izstarojusi sevišķa aura.«Tas faktiski bija arī mans mērķis - brīdī, kad tu strādā ar cilvēkiem, notvert to mirkli, kad viņi nejūtas sasaistīti, bauda mirkli un brīvi domā. Tas faktiski arī ir manu retrobilžu šarms,» secina fotogrāfe.Ar savdabīgo skatījumu uz jaunām lietām vecās noskaņās kultūras namā tad arī noslēgusies izstāde. Melnbalto retro bilžu parāde bija lielisks papildinājums gan septembrī apskatāmajai košajai dāliju izstādei, gan svētku priekam rajona skolotājiem.Darbu autore sola, ka šī nebūt nav pēdējā viņas darbu prezentācija Jelgavā, un jau drīz rīdziniece skaistuma baudītājiem atkal atvedīs kaut ko neparastu un sirdī paliekošu.«Šis posms manā dzīvē noslēdzies un tagad jāmeklē kā citādi izteikties. Manī ir vēlme...vēlme darīt kaut ko savādāk. Ko un kā? Es ļoti ceru, ka notveršu šo jauno sajūtu mirkli un pavisam drīz savos darbos parādīšu to arī citiem,» atvadoties teic fotomāksliniece.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Citas ziņas