Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Rīgas sargus» beidzot rādīs arī Jelgavā 6

Kad pagājis apaļš gads kopš skatītākās latviešu kinofilmas pirmizrādes (2007.gada 11.novembrī), beidzot bez došanās uz kādu citu Latvijas vietu to varēs noskatīties arī ceturtās lielākās valsts pilsētas iedzīvotāji.

Kritiķi dažādi vērtējuši filmas māksliniecisko kvalitāti, bet skatītāju apmeklētības ziņā tā sen apsteigusi «Titāniku» un citus aiz robežām ražotus «kases grāvējus», jau pirmajos divos mēnešos pēc pirmizrādes kļūstot par visu laiku skatītāko kinofilmu Latvijā. Tuvojoties valsts 90 gadu jubilejai, beidzot rasta iespēja to demonstrēt arī Jelgavā.«Rīgas sargi» ir Latvijā uzņemta mākslas filma par 1919.gada novembra notikumiem, kas vēsta par patiesu draudzību un īstu mīlestību uz Latvijas neatkarības cīņu fona. Pirmais pasaules karš ir beidzies. Mārtiņš pēc daudziem gadiem, kas pavadīti, karojot svešumā, atgriežas Latvijā pie līgavas Elzas. Viņš nenojauš, ka izšķirīgā cīņa - gan par Elzas sirdi, gan jaundibināto Latvijas valsti - vēl tikai priekšā. Vācu karaspēks krievu virsnieka Pāvela Bermonta vadībā grasās sagrābt Rīgu, un, šķiet, vienīgā Latvijas cerība iepretī vācu pārspēkam ir sabiedroto valstu atbalsts. Taču Mārtiņš ar saujiņu drošsirdīgo ir gatavs cīnīties. Rīgas sargu varonība nostiprina ticību Latvijas valstij gan pašu zemē, gan ārvalstīs.Filma uzņemta laikā no 2004. līdz 2007.gadam, un īpaši tās vajadzībām Tukuma rajona Slampes pagastā tika uzcelta kinopilsēta «Cinevilla». Režisors - Aigars Grauba, producents - Andrejs Ēķis, scenārija autors - Andris Kolbergs. Filmu Jelgavas kultūras namā varēs noskatīties 11.novembrī pulksten 12 un 15, kā arī 20.novembrī pulksten 17 un 20. Biļešu cena - 2,50 un 2 lati.«Rīgas sargus» īsi pirms valsts svētkiem būs iespējams noskatīties arī vairākās vietās rajonā. Zināms, ka 14.novembrī iecerēti divi bezmaksas seansi Vircavas tautas namā (laiki tiks precizēti; abi - bezmaksas); 11.novembrī pulksten 18 filmu varēs noskatīties Valgundē, IKSC «Avoti» (kursēs pašvaldības apmaksāts autobuss); tajā pašā dienā - arī Kalnciema kultūras namā (gan speciāli seansi skolēniem, gan publiskais, laiki vēl tiks precizēti). Savukārt Ozolnieku Tautas namā gaidāmi pavisam četri «Rīgas sargu» seansi - 11.novembrī pulksten 16 (Teteles pamatskolai), 12. un 13.novembrī pulksten 16 (Ozolnieku vidusskolai) un 15.novembrī pulksten 18 - bezmaksas publiskais seanss visiem interesentiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

studente

man gan tas šķiet ļoti pozitīvi, ka filmu varēs noskatīties šepat Jelgavā! kad to rādīja kino, diemžēl nesnāca aizbraukt noskatīties, bet, ja akurāt pieved klāt (tas vien, ka ietaupās ap 2 ls un arī laiks uz ceļu ir patīkami) - ja būs laiks noteikti aiziešu uz kādu seansu!

un par Titāniku :D neesmu gan redzējusi Rīgas sargus, lai varētu salīdzināt, kura filma labāk, tomēr Titāniks man pat tad, kad biju pusaudžu gados likās pēdējais salkanuma paraugs - nevienu pašu momentu šī filma nespēja aizraut un radīt kādu ticamības momentu vai ko tamlīdzīgu! nu neticu, ka Rīgas sargi būtu tik ļoti daudz skatīti tikai un vienīgi ziņkārības pēc - katrā gadījumā ceru, ka vismaz man tā neliks vilties!

pirms 11 gadiem, 2008.11.07 13:33

Es

Kur jums kas negatīvs - beidzot būs arī Jelgavā, ne jau visiem sanāk braukt uz citām pilsētām, tajā skaitā Rīgu, un daudziem tas bestsellers palicis neredzēts! Brēcat - negatīvi, negatīvi, suņi, rējēji, un paši to anonīmi darāt. Starp citu, laba ideja, ka rādīs kultūras namā. Ja nav kino ikdienā, reizi pa reizei seansus tur varētu rīkot. Gan jau cilvēki apmeklētu.

P.S. Ārpus Rīgas nebija nekādu problēmu rādīt, ja vien bija vieta.

pirms 11 gadiem, 2008.11.01 12:51

Nabadziņš tas ULDIS VEILANDS.
Tā sitās šo laiku lai panāktu filmas demonstrēšanu Jelgavā un nu BEIDZOT!!!!!...BEIDZOT arī ceturtajā lielākajā pilsētā.


Vai tiešām nav kaut,kas pozitīvs,ko pasniegt pilsētas iedzīvotājiem.Nē,bet pie visa tā jau nospiedošā smoga vēl kaut ko riebīgu uzrakstīt.Suņu patversmē par sargu vajadzētu strādāt.Tur var rieties caurām dienām naktīm.

pirms 11 gadiem, 2008.11.01 10:41

edijs

Tiem, kam būs iespēja, aizbrauks vienmēr uz Rīgu kādu filmu noskatīties.
Bet ir daļa cilvēku, kas to nevarēs izdarīt dažādu iemeslu dēļ.
Tā kā šajā gadījumā runa ir par pieejamību un filmas nākšanu pie cilvēkiem, nevis cilvēku dzīšanās pēc filmas.
Arī skolēniem taču ir iespēja vakaros noskatīties daudzus popuārzinātniskos raidījumos pa TV. Bet tāpēc taču uz skolām nepārstāj sūtīt un skolotāji nepārstāj pirkt šādus video materiālus.

pirms 11 gadiem, 2008.11.01 00:05

Eidis

Padomājies tikai,ceturtajā lielākajā pilsēta rādīs...
Kauns par Jums.Sen jau filma redzēta un tie,kas neaizbrauca līdz Rīgai un neredzēja,lai noskatās.

Kāpēc atkal jāizrada kārtējais negatīvisms,jānoniecina tas,kass tiek darīts cilvēku labā?

Uzdodiet jautājumu labāk,vai tika ļauts rādīt citās pilsētās pirms laika.

pirms 11 gadiem, 2008.10.31 22:51

sargs

Nu,skatītākā tikai aiz ziņkārības.Ar Titāniku -nesalīdzināt.Diez vai vērts maksāt tādu naudu-taupības režīms,Andrej!

pirms 11 gadiem, 2008.10.31 18:46

Citas ziņas