Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rītvakar Elejas amatierteātrī gaidāma kārtējā Vigitas Pumpures lugas pirmizrāde

Ar Vigitu Pumpuri “Ziņas” tikās dramaturģes atvaļinājuma pirmajā dienā. Pati sevi viņa gan neuzskata par šīs jomas profesionāli, lai gan amatierteātros viņas lugas ir pieprasītas. V.Pumpures darba ikdiena aizrit Lielplatones internātpamatskolā, un lugu rakstīšana atnākusi drīzāk kā nepieciešamība, lai kuplinātu amatierteātru (ne tikai Latvijā, bet arī Īrijā un Anglijā) un bērnu dramatisko pulciņu repertuāru.
Vilces pagastā Vigitas kundze kļuvusi populāra arī kā Baltā galdauta svētku rīkotāja. Tāpēc arī tika izteikta nožēla par to, ka Vilces pagasta Ilgas neesam apciemojuši 4. maijā, jo pagājušajā gadā izdevies sapulcināt 41 svinētāju, bet šogad nu jau tradicionālo skābeņu zupu ēduši 65 cilvēki.

– Sākotnējais impulss šai sarunai bija vēsts Jelgavas un novada pasākumu kalendārā, ka Elejas amatierteātris gatavojas izrādīt jūsu lugu “Kuce”. Vai pati arī ar padomu vai kā citādi piedalāties iestudēšanas procesā?
Es vairāk gan runāju, nevis rakstu, un tā manā dzīvē ir liela problēma. Kas attiecas uz iestudēšanas procesu – es tajā nemēdzu jaukties. Arī pēc izrādes cenšos nekritizēt un nekomentēt ne aktieru, ne režisoru darbību. Varbūt tas skanēs banāli, bet mans darbs ir uzrakstīt, tad bērns ir piedzimis un palaists pasaulē. Es ievēroju šo principu, un nav ko tur daudz ņemties, lai citi ņemas. Lai ļaudis skatās iestudējumu un novērtē. Katrs jau ieraudzīs kaut ko savu – tā spriežu pēc līdzšinējās pieredzes, skatoties savu lugu izrādes.
Starp citu, “Kuce” bija pirmā luga, ko esmu uzrakstījusi pieaugušajiem un ar to savulaik arī piedalījos Latvijas Nacionālā teātra rīkotajā konkursā, kur iekļuvu pirmajā desmitniekā. Tā gan ir vismazāk spēlēta, jo atzīstu, ka ir vissarežģītākā no manām lugām. Amatieriem to parādīt varētu būt pagrūti, jo tur ir vajadzīgi vismaz trīs spēcīgi vīriešu dzimuma aktieri, kas tā saucamajai pašdarbībai ir liela problēma – aktrišu parasti netrūkst, bet aktieru gan. Tāpēc fakts, ka rītvakar “Kuce” tiks izrādīta Elejā, mani īpaši gandarī. 


Foto: Raitis Puriņš. Visu rakstu lasiet 15. jūnija “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Citas ziņas