Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rotām pilnā «Pūra lāde» 1

Līdz pat aprīļa beigām «VIVO centrā» norisināsies dažādi ar dziesmu svētkiem un «rotāšanos» saistīti pasākumi, kas atgādinās ne vien par tuvojošos dziesmoto notikumu, bet arī par senlatviešu tradīcijām.

Ikviens tiek aicināts uzzināt kaut ko jaunu par senlatviešu rotāšanās tradīcijām, centra pirmajā stāvā apmeklējot izstādi «Pūra lāde». Tajā aplūkojama unikāla seno rotu kolekcija no Baltu Rotu muzeja un īsta pūra lāde, kas piepildīta ar dažādām senatnē ierastām pūrlietām.Izstāde ceļos«Tā kā pavasaris ir plaukstošs laiks, kad cilvēki rotājas, pašlaik apskatāmas rotas,» stāsta «VIVO centra» vadītāja Agnese Mārtiņkrista.Tā kā izstāde ir ceļojoša, pēc pāris nedēļām tā dosies uz Liepāju, bet Jelgavā būs apskatāma cita - ar pūra drānām un senajiem ikdienas piederumiem.Atzinīgus vārdus, ka tā varētu pat konkurēt ar muzeju, kur arī pašlaik apskatāmi dažādi senlaicīgi eksponāti, par izstādi atklāšanā sacīja Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja direktore Gita Grase un viņas vietniece Marija Kaupere.Savukārt A.Mārtiņkrista piebilst, ka šis var izvērsties par brīnišķīgu piedzīvojumu - vispirms apmeklējot vienu, pēc tam - otru izstādi. Šādi pasākumi ir labs veids, kā jauniešiem šo tēmu pasniegt mūsdienu «mērcē», jo daudzi uzskata, ka senlietas ir garlaicīgas. Jāpiebilst, ka šāds projekts, kas veltīts senatnei un dziesmu svētku gadam, tiek rīkots pirmo reizi.Latviskā karaokeApmeklētāji varēs izmēģināt senas un modernas tehnikas rokdarbu darbnīcās un iegādāties ko īpašu daiļamatnieku tirdziņā, kas darbosies katru piektdienu un sestdienu līdz nākamā mēneša beigām. 4. un 18.aprīlī Laura Skara vadīs radošās darbnīcas, bet sestdienās varēs aust Ritas Sudrabas vadībā.Savukārt veikala otrajā stāvā apskatāmi Jelgavas rajona skolu vizuālās mākslas olimpiāžu darbi «Latviešu etnogrāfiskā zīme».Pasākuma programmā 12.aprīlī paredzēta arī tautasdziesmu karaoke, kad ikvienam būs iespēja demonstrēt savu balsi un saņemt kādu balvu.Savukārt «Pūra lādes» atklāšanas dienā interesentus priecēja viena no konkursa «Cālis 2008» uzvarētājām Viktorija Buķe-Fleitmane, ne vien nodziedot dziesmu, bet arī piedāvājot apmeklētājiem pīrādziņus.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jaa

izklausās interesanti, noteikti jāiegriežas to skaistumu aplūkot

pirms 12 gadiem, 2008.03.27 17:27

Citas ziņas