Sabīne Soida: Ar amatieriem jāstrādā kā ar profesionāļiem

Kopš gada sākuma Glūdas Kultūras namam ir jauna vadītāja. Kultūras darbu pagastā vadīt apņēmusies jaunā un enerģiskā Sabīne Soida, kuras vārds saistāms ne vien ar Kopenhāgenas latviešu kori, bet arī vienu no galvenajām lomām mūziklā “Eslingena”. Godinot 70. gadadienu kopš lielākajā latviešu bēgļu nometnē Vācijā, Eslingenā, 1947. gadā notikušajiem Dziesmu svētkiem un ieskandinot 2018. gada novembrī gaidāmo Latvijas valsts simtgadi, 2017. gada vasarā Vācijā tika rīkots vērienīgs pasākums “Eslingenas Dziesmu svētkiem 70!”, par kura kulmināciju kļuva trimdas latviešu stāsts “Eslingena”. Dziesmu spēles–mūzikla autori ir “Čikāgas piecīšu” solists Alberts Legzdiņš, Lolita Ritmane un Andris Ritmanis. Mūzikls pirmo iestudējumu piedzīvoja pirms vairāk nekā desmit gadiem, otro iestudējumu Latvijā bija iespēja vērot pirms pāris gadiem, bet 2017. gada vasarā Eslingenas svētkos tas piedzīvoja jauniestudējumu režisora Jāņa Mūrnieka vadībā. Pērn novembrī “Eslingena” atkal bija skatāma Latvijā – Latgales vēstniecībā “Gors”. Sabīne atzīst – pēc Vācijas izrādes sapratusi, ka vēlas atgriezties Latvijā. 

– Jaunajā darbavietā aizritējis pirmais mēnesis. Kā esat iejutusies?
Apkārtējie cilvēki ir ļoti jauki, man ir patīkami strādāt. Visi ir ļoti ieinteresēti jaunos projektos. Šobrīd viss notiek ļoti pozitīvā gaisotnē, vēlamies īstenot jaunas idejas.

– Kādas ir jūsu galvenās ieceres?
Gribētu ieviest tradīciju, ka vismaz reizi mēnesī uz kultūras namu atbrauktu kāds mākslinieks un sniegtu koncertu.
Man patīk veidot uzvedumus. Lieldienās ar vidējās paaudzes deju kolektīvu esam ieplānojuši uzvedumu ar mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem – gaismām, skaņu. Skanēs Imanta Ziedoņa dzeja, Raimonda Tigula mūzika. Ja izdosies labi, mēs labprāt apbraukātu citus kultūras namus. Uzvedumus varētu veidot arī ar citiem kolektīviem – arī uz Jāņiem noteikti tādu izveidosim. 


Foto: Eva Pričiņa. Visu interviju lasiet 31. janvāra “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Citas ziņas