Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sācies 5.Starptautiskais grafiti mākslas festivāls

Sestdienas rītā Uzvaras parkā sācies 5.Starptautiskais grafiti mākslas festivāls, uz kuru ieradušies dalībnieki ne tikai no Latvijas, bet arī Lietuvas un Igaunijas.

Dienas gaitā grafiti stilā taps dažādi kino tēli un filmu skati, jo šā gada tēma ir «Kino». Mākslinieki darbus radīs uz 30 metrus garas un 2,5 metrus augstas sienas. Dalībai festivālā izraudzīti 15 mākslinieki, bet pieteikumus un skices bija iesūtījuši 25. Katrs dalībnieks saņems 50 eiro stipendiju, bet papildus žūrija piešķirs 500 eiro pirmās, 300 - otrās, bet 200 - trešās vietas ieguvējam.Festivālam izvēlētas dažādas skices - abstraktas, tādas, kurās izmantotas ļoti reālistiskas lietas (apspēlēta kāda filmas epizode) vai kino tēli, ar kuru palīdzību sniegts kāds vēstījums. Katrs mākslinieks zīmēs vienu grafiti uz divus reiz divus metrus lielas planšetes. Paredzēts, ka darbi jāpabeidz līdz apbalvošanai pulksten 18.Līdzās grafiti darbu veidošanai plānota arī kino telts, kurā tiks izrādītas Baltijas jauniešu kinokompānijas «Komedia» filmas. Savukārt pulksten 17 gaidāms noslēgums ar Baltijas Jauno mūziķu skolas koncertu, kad svinīgi tiks atklāta pirmā Roka skola Latvijā (darbu tā sāks 1.oktobrī). Interesenti varēs apmeklēt šīs mācību iestādes informācijas telti, kur būs iespējams uzzināt par tās darbību, uzņemšanas un diploma iegūšanas nosacījumiem, kā arī aizpildīt skolas pieteikuma anketu.Ideja par šādas skolas nepieciešamību radusies BJMK, kur daļa jauniešu izrādīja vēlmi arī turpmāk saistīt savu dzīvi ar mūziku un nodarboties ar to profesionālā līmenī. Roka skolā trīs gados būs iespējams iegūt diplomu, kas apliecinās jauniešu zināšanas mūzikā, apgūt klasiskās un elektriskās ģitāras, bungu, basģitāras spēli, kā arī estrādes dziedāšanu, programmā iekļaujot mūzikas teoriju, populārās mūzikas vēsturi un saspēli mācību ansambļos. Mācībspēki lielākoties ir jauni, talantīgi šīs jomas pārstāvji, kas ieguvuši augstāko izglītību vai ir ceļā uz to, un - ar personīgo pieredzi uz rokmūzikas skatuves.Starptautiskais grafiti mākslas festivāls notiek jau piekto gadu, un to organizē pašvaldības aģentūra «Kultūra» ar Jelgavas domes atbalstu. Festivāla pirmsākumi meklējami 2002.gadā, kad tika apgleznota Jelgavas Naftas bāzes siena. Toreiz piedalījās trīs grafiti mākslinieki no Latvijas, bet šogad mūsu valsti pārstāvēs septiņi, tostarp arī jelgavnieks ar segvārdu Byk.

Pievieno komentāru

Citas ziņas