Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Senā mūzika no Polijas 3

Piektdien, 7.novembrī, pulksten 13 Jelgavas Mūzikas vidusskolas koncertzālē viesosies senās mūzikas ansamblis «Cantio Polonica» no Bjalistokas - senas Polijas ziemeļaustrumu pilsētas Bjalas upes krastos.

Bjalistoka pilsētas tiesības ieguvusi 1749.gadā, un šobrīd tā ir viena no Jelgavas sadraudzības pilsētām. Ansambļa «Cantio Polonica» mājvieta ir Bjalistokas mākslas izglītības centrs «Srodmiescie», kas veido dažādus kultūras projektus bērniem, jauniešiem un arī pieaugušajiem. Galvenās izglītības formas - dejas māksla un mūzika. Senās mūzikas ansamblis dibināts pirms apmēram divdesmit gadiem.Sākumā tas bija tikai instrumentāls kolektīvs, kas atskaņoja baroka un renesanses laika mūziku. Pašlaik tā repertuārs paplašināts ar mūsdienu komponistu darbiem, kas radušies, iespaidojoties no senās mūzikas. Gadu gaitā ansamblis savā izaugsmē papildinājies ar dziedātājiem un dejotājiem. Ievērojot baroka laika tradīcijas, ansamblim ir īpaši tērpi, kā arī bagātīgi pārstāvēti senās mūzikas instrumenti.Kolektīva repertuārs balstīts uz baroka un renesanses vācu, angļu, franču, poļu, itāļu tautu dziesmām un dejām. Ansambļa koncertdzīve ir aktīva. Gūti panākumi dažādos konkursos un mūzikas festivālā «Schola Cantorum» Polijā. Kolektīvam īpaša ir piedalīšanās arī senās mūzikas meistarklasēs. «Cantio Polonica» panākumu pamatā ir Boženas Krasko (instrumentālā grupa), Evas Glaževskas (vokālā grupa) un Helenas Čuhalskas (horeogrāfija) mīlestība uz senās mākslas atdzimšanu mūsdienās.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Bosse

Ja? Super!!! Tad noteikti aiziešu, ārkārtīgi patīk senā mūzika. Paldies. :))

pirms 11 gadiem, 2008.11.06 20:26

Bosse

Sestdien pl.16 uzstāsies Jelgavas 6.vidusskolā- poļu kultūras nedēļas noslēguma pasākumā.

pirms 11 gadiem, 2008.11.06 13:30

Bosse

ak vai, tā gribētos aiziet, bet nu tik neparocīgā laikā :((

pirms 11 gadiem, 2008.11.06 08:50

Citas ziņas