Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Sidrabe» – novadā vecākais koris

«Vienā pagastā koris vairs pastāvēt nevar. Tādēļ esam pieņēmuši, ka mūsu kolektīvs ir kopīgs Elejas, Lielplatones un Platones pagastam. Patlaban gatavojamies «dziesmu kariem», kas 7.jūnijā būs Jelgavā,» stāsta Zita Kurševa.

Kopā ar diriģentiem Ilvu Krauzi un Gunti Pavilonu viņa vada jaukto kori «Sidrabe», kas nule atzīmējis deviņdesmito gadadienu.Diriģenti atzīst, ka kordziedāšana šajā pusē varētu būt piekopta jau agrāk, pirms 1894.gada Jelgavas Lielajiem dziesmu svētkiem. Taču drošas liecības par kori šajā pusē ir no 1918.gada, kas tiek pieņemts par «Sidrabes» dibināšanas gadu.Jubilāru ar dziesmām sveica divi kori - «Svīri» no Jaunsvirlaukas un Emburgas pagasta un «Tērvete» no Tērvetes novada. Apsveikumu dažādoja Lielplatones deju kopa «Mārtiņš» un Jelgavas vokālais kvartets, kura dalībnieki ir arī «Sidrabes» diriģenti I.Krauze un G.Pavilons.«Mana mamma dziedāja korī, un arī es - jau no septiņu gadu vecuma,» teic Sesavas pamatskolas skolotāja Agita Kalniņa.Viņai iznācis pabūt vairākos koros, bet «Sidrabe» ir visstabilākais. Kopš 1946.gada Lielplatones korī dzied Ņina Neimane. Vecums cienījams, tādēļ uz mēģinājumiem Ņinas kundze vairs atnākt nespējot, taču par to nav liela bēda, jo atrodas citi koristi, kas uz tautas namu var atvest ar auto. Vairāk nekā trīsdesmit gadus «Sidrabē» dzied kora prezidente Aina Vintere, Ēriks Vinters, Lidija Bušmane, Māris Kurševs, Inta Ozola, Natālija un Pēteris Daukšti. Jubilejas koncertā piedalījās arī Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrants dziedātājs Jānis Kurševs.«Lai gan šis ir tautas mākslas sarīkojums, es to vērtēju augstāk nekā profesionālu, bet vēsu sniegumu. Kad cilvēki dzied no sirds, tam ir liela vērtība,» atzīst dziedātājs.J.Kurševam «Sibrabe» ir kā mājas, no kurām viņš devies mākslas pasaulē.

Pievieno komentāru

Citas ziņas